10 Gün Geçerli Kredi Kampanyası! 0.39 Faiz Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank

10 Gün Geçerli Kredi Kampanyası! 0.39 Faiz Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank

0

10 Gün Geçerli Kredi Kampanyası! 0.39 Faiz Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank

Kamu bankaları harekete geçmiş durumda. Yeni kredi anlaşmaları karar verildi ve imzalandı Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankaları tek tek bildirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu ile 3 kamu bankası birlikteliği ile beraber Yapılandırma Kanunu adı altında emekli olacak sigortalı vatandaşlar için kredi İşbirliği Protokolü imzaları atıldı 12000 kişi protokol içerisinde kredi imkanlarından faydalanarak emekli olma fırsatına sahip olacak.

Birikmiş borcu olduğu için emekli olmak isteyen vatandaşlar doğum, askerlik gibi borçlanmalara girip emekli olma durumu varken yeterli toplu parası olmayan vatandaşlar, BAĞ-KUR günlerini canlandırmak adına Nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlar kamu bankaları tarafından sağlanmış olan avantajlardan yararlanarak anında emekli maaşı alma şansına sahipler.Binlerce kişinin sürekli beklediği avantajlar teker teker açıklandı ama bankaları ile beraber vatandaşlar için devreye girdi ve banka kredisi imkanları ile vatandaşlar emeklilik fırsatları sunulmuş oldu.

Geçtiğimiz süreçlerde de böyle fırsatlar sunulmuş ve bu fırsatlardan da pek yok vatandaş yararlanmış ve bu sayede emekli olma imkanı da kazanmıştı. Haziran ayı itibari ile devreye giren bu uygulama Ağustos sonuna kadar devam edeceği açıklandı.

Bu imkanlardan yararlanmak için yapılması gereken neler

İlk olarak oluşan borcunuzu ödediğiniz zaman ya da borçlanarak hizmet gününü satın aldığınız takdirde emekli olabilecek imkana sahip olduğunuza dair gerekli olan yazıyı SGK bünyesinden almanız gerekmekte. SGK bünyesinde almış olduğunuz bu yazı ile beraber Protokolü imzalayan üç kamu Bankası’ndan dilediğiniz herhangi birisine giderek kredi başvurusunda bulunmanız yeterlidir.

 

Kredinin geri ödemesi nasıl olacak

Banka bünyesinde, sigortalı vatandaşın borcunu SGK ödemesini gerçekleştirerek emeklilik işlemleri için start verilmesini sağlayacak.

Sigortalı vatandaşın emekli maaşı da krediyi sağlayan kamu bankası bünyesinde verilecek. Emekli maaşı vatandaşa bağlandıktan sonra ise kullanılmış olan Kredi aylık düzenli taksitlerle Emekli maaşından kesilecek.

Kredi şartları

Belirlenmiş şartlar ise aylık olarak yüzde 1.5 faiz ile 36 ay vade seçeneği şeklinde açıklandı. Emekli maaşından belirli taksitlerle birlikte borç 3 sene içerisinde ödenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku