0.55 faiz oranları ile beraber 36 ay vade seçeneği ile kredi avantajları

0.55 faiz oranları ile beraber 36 ay vade seçeneği ile kredi avantajları

0

0.55 faiz oranları ile beraber 36 ay vade seçeneği ile kredi avantajları

Emekliye olmak isteyen vatandaşlara çok yakından ilgilendiren son dakika gelişmeleri yaşanmakta. Bağ-kur borçlusu olan vatandaşı 12 milyar TL’ye yakın şekilde borcunu yapılandırma fırsatı ve prim gün sayısını dolduran emekli yede emeklilik fırsatının sonrasında bir müjdeli haber daha bildirildi.

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli olacak vatandaşlar için 1,55 faiz oranları ile beraber 36 ay vade seçeneği ile kredi imkanı sunmakta. Kredi için ise belirlenmiş olan başvuru koşulları belli oldu. İşte emeklilik kredisinin ayrıntıları…

SGK ile birlikte Ziraat Bankası, Halk Bankası ve vakıf bankası işbirliği halinde emekli olabilecek sigortalı bireylere yönelik olarak İşbirliği Protokolü imzalanmış oldu. SGK başkanı olan İsmail Yılmaz emeklilik, sağlık hizmetlerine erişimde ki kaydedilmiş olan ilerlemeler ve protokolün içeriğine dair açıklamalarda bulundu.

Protokol kapsamında yapılandırılmış olan borcun geri ödemesi halinde aylık olarak bağlanacak sigortalı vatandaşlara herhangi bir ödeme problemi yaşatmadan banka kredisi ile beraber emeklilik fırsatları sunulmakta. İsmail Yılmaz ise vatandaşlar emeklilik fırsatı sunan Kredi ile alakalı şu açıklamalarda bulundu;

İlk olarak 32bin vatandaş emekli olma hakkına sahip olacak

Daha önceki süreçte yapılandırma dahilinde imzalanmış olan protokolden 16454 sigortalı vatandaş kredi fırsatlarından yararlanarak emekli olma hakkına sahip oldu. Yeni yapılandırma dahilinde ise imzalanmasında, protokol ile beraber kredi kullanarak emekli olabilecek durumda olan vatandaşların sayısı ise 320 bin oldu.

Geri ödeme bağlanacak olan aylık maaştan taksitler halinde kesilecek

Sigortalı vatandaşlar yapılandırılmış olan sigorta prim borçlarının peşin ödeme son gününe kadar yani 1 kasım tarihine kadar aylık olarak 1155 faiz oranları ile beraber 36 ay vadeli kredi imkânına sahipler. Kredi taksitleri ise bağlanacak olan emekli maaşından aylık taksitler halinde kesilecek.

Dolmuşcu ve taksici de faydalanabilir

İmzalanmış olan İşbirliği Protokolü dahilinde birikmiş olan toplam borcunun geri ödemesi halinde Bağkur’dan yaşlılık aylığı alabilecek sigortada vatandaşlar, 4B oluşan prim borcunun geri ödemesi halinde 4A’dan yaşlılık aylığı alabilecek sigortalı vatandaşlar faydalanabilecek.

Tarım alanında çalışma
gösteren taksilerde dolmuşlarda çalışan vatandaşlar için ise birikmiş olan toplam borcu geri ödemesi halinde aylık maaş bağlanacak. Önceki süreçlerde hizmet borçlanması oluşan vatandaşların ise bu
borcu ödemesi durumunda ise yaşlılık aylığı alabilecek sigortalı vatandaşlar da bu fırsattan faydalanma şansına sahip oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku