0 Faiz 6 ay Ödemesiz 44 Bin TL Kredi İster misiniz?

0 Faiz 6 ay Ödemesiz 44 Bin TL Kredi İster misiniz?

0 400

0 Faiz 6 ay Ödemesiz 44 Bin TL Kredi İster misiniz?

Ülke genelinde yaşanan korona virüsü salgınından dolayı pandemide maddi sıkıntı yaşayanlar için banka kredilerine yöneldiler. Pek çok insan nakit para ihtiyaçlarını bu yöntem ile karşıladılar.

Korona virüsü salgınından etkilenenler için ‘Can suyu kredisi’ adı altında bir kredi talebi geldi. TESK ( Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülke genelinde yaşanan yeni tip korana virüsü (Covid 19) salgını döneminde olumsuz olarak etkilenen esnaf ve sanatkarların tekrar ayağa kalkmaları için sıfır faizli ve uzun vadeler ile can suyu kredisi talebinde bulundular.

Sıfır faizle 180 gün geç ödemeli kredi talebi geldi. TESK ( Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sunduğu yazılı açıklamasına göre salgın kısıtlamalarının kaldırılması ile esnaf ve sanatkarlar ekonomiyi tekrardan kazandırılması gerektiğini belirtti.

Yeniden çarklarının dönmesi adına esnaf ve sanatkarların ayağa kalkmaları için gerektiğinin işaret eden Bendevi Palandöken, “ Ülke genelinde yaşanan korona virüsü salgının cefasını en çok çeken kesin olan esnaf ve sanatkarlarımızın birikmiş olan borçlarını ödemeleri için sıfır faizlerle 120 gün geç ödemeli ve uzun vadelerle can suyu kredi kampanyası sunalım” ifadelerine yer verdi. Bendevi Palandöken, esnaflara yönelik olarak yapılan son can suyu kredi kampanyasının 13 sene önce verildiğini hatırlatarak, şu ifadelere yer verdi;

“ Pandemi döneminde özelliklede faaliyetlerine tamamen durduran esnafın sıfır faizli kredi kampanyasından faydalanmasını önü açılmalıdır. Pandemiden dolayı yaşanan kısıtlamalardan dolayı kıraathane, kantinci, kahvehane, çay ocağı, kırtasiye gibi çok sayıda esnafımız büyük zorluklar yaşadılar. Şimdi bu sıkıntı yaşayan sektördeki esnafımız yapılandırma yapılmasına rağmen biriken borçlarını, Bağ-Kur ve SSK primlerini ödeyemiyorlar.

Bu durumda da esnafımızın birikmiş olan borçlarını kapatmak için can suyu kredisi olmazsa olmazların arasındadır. Esnafımıza sunulan her türlü desteğin ekonominin çarkını döndürdüğü ve piyasalara da olumlu olarak yansıdığı kesinlikle unutulmaması gerekir” ifadelerine yer vedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.