1.500 TL ye Varan Burs Heyecanı Başladı! Üniversitelilere Müjdeli Haber

0

Eğitim ve öğretimin yüz yüze olması ile öğrencilerde yeni bir telaş başlamış oldu. Öğrencilere hayat niteliğindeki burs fiyatlarında bu yıl artış beklenmekte. Yapılan zamlar bursları daha cazip hale getirirken yardım fiyatları 1.500 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) gibi birçok dernek, vakıf ve şirketler durumu olmayan öğrencilere burs sağlamakta.

Burs Başvuruları Süren Bazı Kurumlar

Türk Eğitim Vakfı (TEV): Lise, Üniversite gibi birçok alanda burs veren TEV, internet sitesinden başvuru almakta. Online mülakat alan TEV’in şartları arasında devlet üniversitesinde eğitim görmek ve 25 yaşını aşmamak başta gelmekte. 6 Ekim tarihinde başvuralar son bulmaktadır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG): 20 Eylül tarihinde lisans ve ön lisans alanlarında öğrenciler için başvurular son bulmakta. Ebeveynleri öğretmen olan öğrencilere 400 TL burs veren kurum aynı zamanda Trendyol TOG Eğitim Bursu kapsamında birçok özel üniversite öğrencisine de 1.500 TL burs sağlayacak.

Vakıflar Tarafından Verilen Burslar

Sabancı Vakfı: 2020 yılında aylık 780 TL burs veren kurum bu yıl ne kadar zam yaptığı henüz netlik kazanmadı.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM): 30 Eylül tarihinde burs başvurularının sona erdiği vakıftan erkek öğrencilerde yararlanabilmekte. Aylık 1.000 TL olan burs ücreti için manevi anlamda vakıf için çalışma şartı sunulmaktadır.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD): 1 Ekim tarihinde burs başvuruları sona eren kurum, devlet iniveresilerinde eğitim gören öğrencilere aylık 320 TL değerinde destek vermekte.

Sütaş: 23 yaşından küçük olan ve not ortalaması yüksek olan öğrencilere burs veren kurum aynı zamanda başka kurumdan burs almama şartına da sahip.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV): 30 Eylül tarihinde sona erecek online burs başvuruları sistemini hayata geçiren kurum İstanbul, Tekirdağ ve Edirne’de üniversite okuyan öğrenciler için aylık 600 TL değerinde yardımda bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku