Hükümet Zamlara Çalışanları Ezdirmeyecek! 1200 TL Zam Duyurusu İle Değişiklik Geldi

1200 TL Zam Duyurusu

0

1200 TL Zam Duyurusu

1200 TL Zam Duyurusu ; Maaşlara gelecek zam haberi çalışan, emekli binlerce vatandaşımız tarafından sevinçle karşılandı. Yapılacak zamma ilişkin haberle birlikte yeni rakamlar açıklandı. Çalışanların maaşlarında ve emekli ikramiyesi konusunda önemli oranda artış olacağı gelen bilgiler arasında…

Çalışan ya da emekli olan vatandaşlar son zamanlarda 3600 ek gösterge konusuyla ilgili gelişmeleri takip ediyor,  bu konuda yepyeni detaylar ard arda geliyor ve mevcut emekli maaşına 1200 TL zam yapılarak yükseltiliyor. Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşmeye dair konuda milyonlarca memur ve emekli vatandaşlarımız gündemde yerini koruyor. 3600 ek gösterge konusu hakkında tüm gelişmeleri an be an takip eden milyonlarca vatandaşımız mevcut maaşlarına gelecek zammı veya tutarı merak ediyor.

3600 Ek Göstergeden Kimler Yararlanacak?

3600 ek göstergeden kimlerin yararlanacağı belli olmaya başladı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki günlerde yanında beraber bulunan memur yöneticilerinin açıklamasında, söz konusu çalışmaya dair 2022 yılı itibariyle tamamlanacağı söylendi.

Bu konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yapmış olduğu konuşmada, TBMM’de oylanarak hem 3600 ek göstergenin hem de yasaların 2022 yılı ile tamamlanarak kabul edileceğini belirtti.

1200 TL Zam Duyurusu

Son dönemde sıkça dile getirilen 3600 ek gösterge konusunda memurları ilgilendiren ve çalışan memur maaşlarını, emekli maaşları, ikramiyeleri konusunda belirleyen gösterge rakamı olarak ifade edilmektedir. Memurların alacakları maaş hesaplanırken kullanımda olan rakamlar arttıkça maaş da yükselecek. 1200 TL Zam Duyurusu memnuniyet yarattı.

Memurların Maaşları ve İkramiyeler Ne Olacak?

1200 TL Zam Duyurusu

1200 TL Zam Duyurusu ne demek oluyor? Eğer ek gösterge konusunda 2200 olan bir memurun 3600 ek göstergesi varsa emekli maaşına yüzde 20 ila 25 daha fazla zam almasına imkan sağlayacak. İkramiye miktarları da bu duruma göre şekillenecek. Bu çalışmalara sorun olan bu durum ve akabinde devam eden unvanlar arasındaki ek gösterge dengesizliğine neden olmaktadır. Bu problemin ortadan kaldırılıp kaldırılmayacağı merakla bekleniyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku