15 kişinin vefat ettiği kazada şoförün kardeşlerinden gelen dikkat çekici İddialar

15 kişinin vefat ettiği kazada şoförün kardeşlerinden gelen dikkat çekici iddialar

0 60

15 kişinin vefat ettiği kazada şoförün kardeşlerinden gelen dikkat çekici iddialar

Balıkesir ilinde meydana gelen otobüs kazasında vefat eden şoför Kerem Başol’un üvey abileri Serkan ve Erkan Çengelcik kardeşlerinin uzun yol yaptıktan sonra hiç dinlenmeden yasal bir faaliyet olmasına karşın başkasının yerine zorla yola çıkartıldığını iddia ettiler. Kardeşler yola koyulduktan bir süre sonra otobüsün arıza verdiği yönünde, Başolun arkadaşlarına çekmiş olduğu mesajı gösterdiler.

Meydana gelen kaza dün sabah saatlerinde Balıkesir Edremit karayolu Organize Sanayi Bölgesi kavşağında oldu. Zonguldak’tan İzmir’e doğru giden Efe Tur firmasına ait olan yolcu otobüsü şoförünün kontrolünden ani bir şekilde çıkıp tarlaya doğru takla attı. Meydana gelen kazada otobüs şoförleri olan Kerem Başol ile Cengiz Umut’un da içinde yer aldığı 15 vatandaş hayatını kaybetti 17 vatandaş ise yaralı halde bulundu.

Şoförlerden biri olan Kerem Başol’un cenazesi ise gece saatlerinde Zonguldak iline gönderildi. Kerem Başol’un cenazesi Aziziye Camii’nde öğle namazından sonra kaldırıldı. Cenazede üvey abileri Serkan Çengelcik ve Erkan Çengelcik Kardeşler başsağlığına kabul ettiler. 1 çocuk babası olan Kerem boşol’un kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında defnedildi.

Kardeşler kabahati firmaya buldu

Serkan ve Erkan kardeşler gazetecilere vermiş olduğu açıklamalar doğrultusunda otobüs firmasının suçladı kardeşlerin, İzmir seferi dönüşü sonrası otobüs şoförünü rahatsızlığı sebebi ile tekrardan sefere çağrıldığını anlatan Çengelcik kardeşler, uyuma iddialarını ise asla kabul etmedi. Kardeşin otobüsün arıza verdiği konusunda ise arkadaşlarına atmış olduğu mesajı gösteren Erkan Çengelcik “yalan haberler yazıyorlar, uyudu haberi ise asılsız.

Otobüsün arızası varmış mesajı ise elimde duruyor gerçekten çok üzülüyoruz. Diyecek hiçbir cümlem yok, çok zor ayakta duruyorum. Biz birlikte büyüdük ve çok yakındık. Mesajda ise otobüsün arıza verdiği iddia edilmekte uyuyan bir kimse jandarmaya verilen bilgide 45 metre frene basmaz. Kardeşim ise çok dikkatli bir şekilde araba kullanan ve herkesin sorumluluğunu üstlenen bir kişiydi Biz de şikayetçi olacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.