Müjde Canlı Yayında Açıklandı! 150 bin TL kredi Faizsiz Kefilsiz

Müjde Canlı Yayında Açıklandı! 150 bin TL kredi Faizsiz Kefilsiz

0

Müjde Canlı Yayında Açıklandı! 150 bin TL kredi Faizsiz Kefilsiz

Ziraat Bankası bünyesinde 1 sene boyunca geri ödemesiz şekilde 150 bin TL kredi desteği geldim bu kredi 84 ay vadeli şekilde verilecek. 150 bin TL’lik faizsiz şekilde verilecek olan kredi için bankaların belirlemiş olduğu başvuru koşulları bildirildi 2020 senesinde başlatılmış olan 1. Etap talepleri 7 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek ve o tarihte sona erecek.

Ziraat Bankası’nın köye dönüş adı altında verdiği bu kredi kapsamında bugüne kadar binlerce vatandaşın yararlandığı tahmin edilmekte işte biri sene boyunca geri ödemesiz şekilde belirecek olan 150 bin TL’lik kredinin ayrıntılı bilgileri…

Tarım ve hayvancılığı desteklemek adına avantajlı kampanyalar düzenleyen Ziraat Bankası köyümde Yaşamak için bir sürü nedenim var projesi içerisinde faizsiz ve şekilde vatandaşlara kredi vereceğini açıkladı. Son zamanlarda köylerden daha büyük şehirlere yaşanan göçler sebebi ile hayvancılık sektörüne büyük darbe gelirken başlatılmış olan yeni kredi kampanyası kapsamında da yeni tersine bir şekilde göç etkisi başlatmak amaçlanıyor.

Başvuru talepleri nasıl oluşturulacak?

Ziraat Bankası tarafından yapılan bu projeye başvuru yapabilmek için il ve ilçelerde yer alan tarım müdürlüklerine gidip müracaatta bulunmanız gerekmektedir. Projenin içeriği ise şu şekildedir ;
Söz konusu olan bu proje kapsamında kendi bünyesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlar ya da daha önce küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmış olan vatandaşlar işletmesinde 6 ve 24 ay arasında dişi hayvan sayısının asgari olarak 100 adede tamamlaması, çekecek olduğu kredi süresi boyunca işletmelerinde dişi küçükbaş hayvan adenin yüz başın alt seviyesine gerilemesi, banka bünyesinde üretici vatandaş başına 150.000 TL kredi verilmesini içerir.

Ve bu projeye dahil olacak koyun ırkları ise Kıvırcık, Anadolu merinosu, Orta Anadolu merinosu, ırkları olarak belirlenmiştir.

150 bin tl lik krediye başvuru şartları nelerdir

Ziraat Bankası tarafından verilecek olan 150 bin TL’lik kredi 84 ay vadeli şekilde verilecek olup aranan başvuru koşulları ise şu şekildedir; 18 yaşını doldurmuş olması
projenin başlangıç zamanı
ile beraberinde küçükbaş hayvancılık ile ilgileniyor olması veya daha öncesinde küçükbaş hayvancılık ile uğraşmış olması.

Proje dahilinde toplamda dişi olarak küçükbaş hayvan sayısının en az 100 adede ulaşmış olması. Belirlenmiş olan ırklar içerisinde yer alması. Proje boyunca edinmiş olduğu dişi küçükbaş hayvan sayısının ise 100 başının altına inmemesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku