18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

50 bin TL faizsiz kredi başvurusu formunda hangi şartlar değerlendirilmektedir? Tüm bunları merak eden kullanıcılar gün içerisinde çocuğu olana kredi başvurusu başlığı altında araştırmakta.

0 41

Kredi işlemlerinde dönem dönem yeni kampanyalar düzenlenmekte. Acil nakit ihtiyaçlarımız için kampanya dönemlerinde bankaların sunduğu kredilerden faydalanmaktayız. Bu bizler için bir alternatif olup bizlere acil ödemelerimizi kısa süre içerisinde de olsa nakite sıkıştığımızda yardım eli uzatmaktadır. Son zamanlarda oluşturulan bir kampanya modeli de çocuğu olana kredi başvurusu işlemi olmakta. Peki bu kredi desteğinden kimler faydalanabilir? 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu formunda hangi şartlar değerlendirilmektedir? Tüm bunları merak eden kullanıcılar gün içerisinde çocuğu olana kredi başvurusu başlığı altında araştırmakta.

50 bin TL faizsiz kredi başvurusu

Korona virüsü kapsamında ekonomik sıkıntılar yaşayanlara müjde! Faizsiz bir şekilde verilmesi planlanan ödenek ile 18 yaş altındaki çocuğu olan vatandaşlara kamu bankaları tarafından kredi imkanı tanınacak. Oluşturulan dev kampanya dahilinde 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu yapan herkese krediden faydalanma hizmeti sunulacak. Başvuru yapacak olan kişilerin kriterlerine bakılarak şahısların ihtiyacı olan tutar kapsamında başvurular açılarak işlemler kısa sürede gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz günlerde de kredi planlamaları ile ilgili kamu bankaları yine çok önemli kampanyalarda bulunmuştu. Kredi erteleme, kredi taksitlendirme ve benzeri durumları ele alacak olursak salgın sürecinde bankaların attığı bu önemli adımlar sayesinde vatandaş bir nebze de olsa rahat nefes almış durumda. Ayrıca sadece kredi işlemlerinde değil kredi kartı işlemlerinde de benzer nakit çözüm olanaklarının yanı sıra taksitlendirme ve ödeme erteleme işlemleri yapıldı. Bir çok vatandaş bu süreçte yaşadıkları mağduriyetliği bu şekilde giderdi. Hatta bu süreçte borçlanan kart ve kredi sahiplerine ödeme sözleri neticesinde aylarca takibe vermeyen bankalar dahil oldu. Bu süreçte banka ve ödenekler konusunda vatandaş için faydalı bir süreç geçirildi.

çocuğu olanlara kredi başvurusu
çocuğu olanlara kredi başvurusu

Halkbank 18 yaş altı çocuğu olana kredi

Halkbank 18 yaş altı çocuğu olana kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi. Halk bank kredisinden faydalanmak için aranan kriterler 18 yaşını doldurmamış bir çocuğunuzun olması- Kredi notu Findeks puanlaması olarak değerlendirilen puanlamanızın yüksek olması- önceki kredi ödemelerinde aksaklık yaşanmaması ve yeterli kredi limitinizin bulunması gerekmektedir.

Ziraat Bankası çocuğu olanlara kredi başvurusu

Büyüyen çocuk fonu dahil yapmış olduğu işlemler tümünde çocuklu ailelere katkı sağlayan banka Ziraat Bankası çocuğu olanlara kredi başvurusu alanında da alternatifler sunmakta. Ziraat bankası kapsamında 0-17 yaşları arasında çocuğunuz var ise çocuğunuz için birikim yapabiliyorsunuz. Onlar büyürken sizlerin onlar için yaptığı ufak tutarlar için bile birikimleriniz artarak çocuğunuzun geleceği için bir birikim oluşmuş oluyor. Çocuklara özel yapılan fon işlemini internet şubeleri üzerinden, ATM’ lerden, yatırım hesabı şubelerinden veya bankayı ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası üzerinden mobil uygulamadan girecek olan vatandaşlar Hemen Başvur seçeneğine tıklayıp parola oluşturup Başvuru-Ürün Başvuruları alanına giderek almak istedikleri kredi paketi için seçimini yapabilirler. Destek paketi olarak açıklanan 50 bin TL kredi tutarı çocuğu olan tüm aileler için geçerli bir kredi seçeneği olmakta. Kredi olanağının faizsiz şekilde sağlanıyor olması vatandaşın yüzünü güldürdü. Zorlu pandemi sürecinde ekstra bankalar tarafından çıkarılan ödenekler bildiğimiz üzere can sıkıcı olsa da mecbur kalınca vatandaşlarımız başvurma durumunda kalmaktaydı. Sadece Halk Bankası ve Ziraat Bankası değil aynı zamanda Vakıfbank da bu destek paketini kredi almak isteyen çocuğu olana kredi başvurusu seçeneği ile sağlamakta.

Çocuğu olana kredi başvurusu

Çekilen kredi işlemlerinin yanı sıra bir diğer kredi kapsamında soru olan ayrıntı da Ziraat Bankası devlet destekli kredi ödemesi nasıl yapılır? Oldu. Kredi ödemelerinde geri ödemenizi kredi çekme işlemindeki gibi mobil uygulamanız veya ATM’ ler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemde de Krediler kısmına tıklayın sonrasında Bireysel Kredi Taksit Ödeme seçeneğini seçin ardından da ödeyeceğiniz krediyi seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

18 Yaşından Küçüğüm Kredi Çekebilir miyim?

Her ne kadar bu kapsamda 18 yaşından küçük vatandaşların kredi kullanma hakkı bulunmasa da 12 yaşını aşmış her bireyin eğitim hayatı boyunca ve sonrasında da 26 yaşına kadar olan süreçte kredi kartı alabilme imkanı bulunmaktadır. Bu kredi kartı tutarının 1000 TL ile 500 TL arasında olduğu bilinmekte. 18 yaşımdan küçüğüm ve acil nakit ihtiyaçlarım için ne yapabilirim diyorsanız o zaman kartınıza tanımlı olan kredi kartı limiti üzerinden nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Ancak 18 yaşını geçmediğiniz ve belirli kriterlere uymadığınız sürece kredi alabilmeniz mümkün değildir. Taki 18 yaşını doldurup en az da 180 gün SGK’ lı olana denk. Ayrıca hali hazırda kullanmakta olup düzenli ödeme yaptığınız bir kredi kartınız bulunuyorsa çalıştığınız bankadan sonrası için kredi çekebilme imkanınız daha yüksek olacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Kredi Erteleme Ziraat Bankası 2021 Fırsatları Başladı adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.