20 yaşından bu zamana kadar suya kesinlikle dokunmadı! Suya dokunmama sebebi ise duyanları hayrete düşürüyor…

20 yaşından bu zamana kadar suya kesinlikle dokunmadı! Suya dokunmama sebebi ise duyanları hayrete düşürüyor...

0

20 yaşından bu zamana kadar suya kesinlikle dokunmadı! Suya dokunmama sebebi ise duyanları hayrete düşürüyor…

İran’da yaşayan 85 yaşındaki Amoo Hadji yaklaşık 65 yıldır suya hiç dokunmuyor. İran’da bir köyde yaşayan Amoo Hadji hastalanma korkusu ile suya dokunamıyor.
İran’da bir köyde yaşayan ve 85 yaşında olan Amoo Hadji insanı ürpertecek derecede bir rekora imza atarak yaklaşık 65 yıldır yıkanmıyor. Yaşadığı çevre hijyenik olmamakla birlikte bu kötü yaşam koşulunu hala devam ettiriyor.

65 yıldır suya dokunmayan bu adamın en büyük bağımlılığı ise tütün sigara bulabildiği durumda 4 yada 5 sigaraya aynı anda yakıp içiyor. Sigaraya yada tütün bulamadığı durumda ise kendi için üretmiş olduğu pipo halindeki puroya hayvan gübresi sarıp içiyor.

Sağlıklı koşullarda yaşamadığını belirttiğimiz Amoo Hadji akşamları baraka haline getirdiği bir kulübede yaşıyor. Yıkanmadığı gibi 65 yıldır tıraş da olmuyor. Bu kadar uzun süredir yıkamasının arkasında tıbbi bir gereklilik ya da geçmişte yaşadığı bir travma bulunmamakla birlikte banyo yapmayı sevmediği belirtilmektedir. Ayrıca yıkanması durumunda hasta olacağını düşünüyor. Köyde birlikte yaşadığı kişiler arasında çıkan rivayete göre ise aşk acısından sonra bu duruma geldiği belirtiliyor.

İnsanlar uzun süre banyo yapmadıkları durumda bazı sağlık sorunları ile karşılaşabilirler!

Uzun süre banyo yapmadığımız zaman karşılaşabileceğimiz birtakım sağlık sorunları vardır. Öncelikle az banyo yapmanın cilde olan zararlı bakterilerin yararlı olanlara oranla daha güçlü olduğu bu yüzden düzenli temizlenme durumunda cilt enfeksiyonunun oluşmayacağı belirtilir. Düzenli yapılmayan banyo saç ve saç derisinde de olumsuz etkiler oluşturur.

Ayrıca yıkanmaya bağlı olarak vücutta oluşan zararlı bakteriler cilde değil vücuttaki tüm organlara zarar verir. Banyo yapılmadığı durumda vücudun sıvı oranı ise azalır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre iki güne bir banyo yapılmalı ve banyoda geçirilecek sürenin 45 dakika olması gerektiği belirtilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku