Bakanlıktan duyuru! Çok az vatandaş bilgi sahibi! 200 lira elektrik faturasını devlet ödüyor!

Bakanlıktan duyuru! Çok az vatandaş bilgi sahibi! 200 lira elektrik faturasını devlet ödüyor!

0

Bakanlıktan duyuru! Çok az vatandaş bilgi sahibi! 200 lira elektrik faturasını devlet ödüyor!

Korona virüs sürecinde ekonomik alanda zorluk çeken kişilere devlet tarafından destekler hız kesmeden devam ediyor. En son olarak da Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyuru yaptı. Bu vatandaşların 200 TL tutarında ki elektrik faturaları devlet tarafından ödeniyor.

Devletten 200 liralık elektrik desteği…
Korona virüs sürecinde ekonomik alanda zorluk çeken kişilerin elektrik faturasına problemine devlet el uzattı. Yardıma muhtaç ailelere destek veren Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca elektrik faturası yardımı yapılıyor. Elektrik faturası yardımı ile yardıma muhtaç kişilerin elektrik faturalarını 200 liraya kadar devlet ödüyor. Bu yardım nasıl alınacağını ve bu yardımdan kimlerin faydalanabileceğini de herkes merakla araştırıyor. İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ‘nın yardıma muhtaç kişilerin elektrik faturalarının 200 Lirasını vereceği yardımın ayrıntıları…

Yapılan elektrik yardımından kimler yararlanabilir?

Elektrik faturası için yapılan destekten yararlanabilmek için devlet, başvuruda bulunan kişilerde bir takım şartlar aramaktadır. İstenileni şartlara uyan kişilerin elektrik faturalarının 200 lirasını devlet ödüyor. Aranan şartlar ise;
3294 sayılı kanunca yardıma ihtiyacı olması şartı ile SYD vakıflarının karar mekanizması mütevelli heyetinden geçmiş olması.
2828 sayılı kanununca yardıma ihtiyacı olan engelli birey olması ve evde bakım parası almıyor olması.Sürekli rahatsızlık nedeni ile cihaza bağımlı olarak hayatını sürdürme durumunun sağlık raporu sahibi olması.

Devlet yardıma muhtaç kişilere bir çok destek vermeye devam ediyor. Şimdi de elektrik faturasının 200 TL ‘si AÇSHB tarafından verilmektedir. Elektrik yardımına başvuruda bulunmak için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişiden bazı belgeler istenmektedir ve bu belgeler şunlardır:

Evde yaşayan bütün kişilerin TC kimlik fotokopisi,

Yeni gelmiş elektrik faturası,

Başvuru yapılan dilekçe,

Korona virüs sürecinde ekonomik alanda zorluk çeken kişilerin elektrik faturasına problemine devlet el uzattı. Yardıma muhtaç ailelere destek veren Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca elektrik faturası yardımı yapılıyor. Elektrik faturası yardımı ile yardıma muhtaç kişilerin elektrik faturalarını 200 liraya kadar devlet ödüyor. Bu yardım nasıl alınacağını ve bu yardımdan kimlerin faydalanabileceğini de herkes merakla araştırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku