2021-2022 Yılı Burs Ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor!

2021-2022 Yılı Burs Ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor!

0 44

2021-2022 Yılı Burs Ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor!

Üniversite öğrencileri için büyük bir öneme sahip olan öğrenim kredisi ve öğrenim bursları için öğrencileri tarafından başvuru tarihleri büyük bir merak içerisinde araştırmaktadır.

KYK’ya yapılacak olan öğrenim kredisi ve öğrenim bursu başvuruları için açıklama geldi mi? KYK tarafından verilen öğrenim kredisi ve öğrenim bursu başvuruları geçtiğimiz yıl hangi tarihler arasında yapılmıştır? Kredi Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi ve öğrenim bursu başvuruları konusunda adaylar 2021 ve 2022 başvurularını araştırmaya devam ediyorlar…

Üniversitelere yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini tamamladılar. Ayrıca yurt kayıtları da gerçekleşti. Şimdi ise öğrencilerin gözü KYK burs ve kredi başvurularında. Önlisans ve lisans öğrencisi 650 TL KYK burs veya öğrenim kredisi almaktadır. Ayrıca 650 TL olan KYK öğrenim kredisi, öğrenim bursu ücreti Ocak ayı itibariyle de zamlanacaktır.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından gelen açıklama sonrasında öğrenciler burs ve kredi almak için başvuru işlemlerini tamamlayacaklardır. Öğrencilerin okula başladığı süreçten itibaren Ocak ayına kadar Öğrenim kredileri verilmediği için arada geçen sürenin farkı da öğrencileri peşin olarak sunulacaktır.

2021-2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri ne zaman?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından burs ve kredi başvuru tarihleri henüz belirtilmedi. Ancak 2020 ve 2021 eğitim öğretim yılı için ekim ayı içerisinde KYK burs ve kredi başvuruları başlamıştı. Bu yıl içinde ekim ayı içerisinde adayların başvuru yapması beklenmektedir. Başvurular e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

Kimler burs alabilir?

Önlisans öğrencileri, lisans öğrencileri, 2 yıllık okullardan mezun olup DGS sınavı ile ikinci yılını bitirdiğinde lisans programına kayıt yaptıran 3. Sınıf dikey geçiş öğrencileri, yüksek lisans, master ve doktora öğrencileri, hazırlık öğrencileri, ayrıca ÖSYM’nin yapmış olduğu sınav sonrasında puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler, amatör milli sporcular burs alabilirler.

Kimler burs alamaz?

Öğrenciler daha önce burs veya öğrenim kredisi almış olanlar, yabancı uyruklu öğrenciler, Polis Akademisi ve askeri okul öğrencileri, normal öğrenim süresinden fazla öğrenim gören öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri içerisinde hazırlık sınıfında eğitim görenler, Açık öğretim ve uzaktan eğitimler, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.