3 dev bankadan kredi hamlesi geldi! 0.49 Faiz 60 Ay Taksit

3 dev bankadan kredi hamlesi geldi! 0.49 Faiz 60 Ay Taksit

0

3 dev bankadan kredi hamlesi geldi! 0.49 Faiz 60 Ay Taksit

Kamu bankaları olan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank harekete geçtim yeni Kredi avantajları için anlaşmalar imzalandı. Üç dev banka tek tek bildirdim Sosyal Güvenlik Kurumu ile beraber üç kamu
bankası işbirliği içerisinde Yapılandırma Kanunu dahilinde emekli olabilecek sigortada vatandaşlara dair Kredi İşbirliği Protokolü imzalanmış oldu 32 bin vatandaş protokol dahilinde Kredi imkanlarından
yararlanarak emekli olma fırsatını yakalayabilecek. Borcu olduğu için emekli olamayan vatandaşlar fakat emekli olmak isteyenler, doğum gibi askerlik durumu gibi, yurtdışı borçlanması olan vatandaşlar emekli olabilecek durumları varken toplu parası olmadığı için emekli olamıyor.

Bu noktada ise kamu bankaları bünyesinde sağlanmış olan avantajlardan yararlanarak anında emekli maaşı alabilme imkanları da var. Binlerce vatandaşın son zamanlarda çok beklediği avantajlar açıklandı. Kamu bankaları ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu devreye girdi ve banka kredisi ile emeklilik avantajları yeniden vatandaşlara sunuldu. Daha önceki süreçler içerisinde de bu fırsatlara benzer avantajlar sunulmuş ve binlerce vatandaş bu fırsatlar sayesinde emekli olma hakkını kazanmıştı.

Haziran ayında başlayan başvurular Ağustos sonuna kadar devam edecek. Bu kapsam dahilinde kamu bankaları emekli olacak vatandaşlar için toplu para ihtiyacını kredi açarak belirli taksitlerle beraber emekli maaşından kesilerek geri ödemesi alınacak.

Bunun sonucunda ise toplu Ödeme yapacak imkanı olmayan vatandaşlar, anında nakit para bulamayan vatandaşlar hiç beklemeden emekli olma şansına sahip olacaklar sonucunda ise maaşları bağlanacak ve mağduriyetleri giderilecek.

Emeklilik fırsatlarından kimler yararlanabilecek

Geçmiş dönemlerdeki biriken primleri ödemediği için bağ-kur’a borcu olan vatandaşlar ve emeklilik koşullarını yerine getirdiği halde bile birikmiş olan borcu yüzünden emekli olamayan vatandaşlar bankalar dahilinde verilecek olan kredi ile toplam birikmiş olan borcunu kapatarak anında emekli maaşı bağlanacak.

Daha önceki süreç içerisinde herhangi bir şirkete ortak olmuş ya da kendi Kurumunu açmış fakat bağ-kur primlerini ödemediği için birikmiş olan borçlar, SSK’lı şekilde bir iş kurumunda çalışıp emeklilik koşullarını yerine getirenler de bu fırsattan yararlanacak. Bu sigortalı vatandaşın emeklilik gününü doldurmasına rağmen bağ-kur borcu olduğu için ne yazık ki işlemleri halledilemiyor. Bankaların vermiş olduğu kredi fırsatlarından yararlanarak birikmiş olan borcunu kapatıp emekli maaşını almaya başlayabilirler.

Bununla beraber askerlik, doğum ve yurtdışı borçlanması gibi olanaklar ile beraber primlerini doldurup emekli olabilecek vatandaşlarda bu protokol dahilinde bankaların kredi fırsatlarından yararlanarak emekli maaşını alabilecekler.

Kredi den yararlanmak için ne yapmak lazım

İlk olarak birikmiş olan bütün borcunuzu Ödediğimiz takdirde ya da borçlanarak hizmet gününü satın aldığınız takdirde emekli olabileceğinizi dair SSK üzerinden yazı almak gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku