300 Bin Lira Hibe Veriyor! Şartları Duyunca İnanamayacaksınız!

300 Bin Lira Hibe Veriyor! Şartları Duyunca İnanamayacaksınız!

0

300 Bin Lira Hibe Veriyor! Şartları Duyunca İnanamayacaksınız!

KOSGEB girişimci vatandaşlara yaş koşulu olmadan ve geri ödemesiz şekilde 300 bin TL’ye kadar destek vereceğini açıkladı Ayrıca geri ödemeli şekilde 1 milyon TL’lik toplam ödenek de alma imkânına sahipsiniz. Bunun için ise KOSGEB bünyesinde açılmış olan kursa kayıt yaptırmanız lazım. Peki KOSGEB hibe desteği için gerekli olan başvurular nasıl yapılır eğitim süreci nasıl devam eder ve KOSGEB hangi alandaki işletmelere destek verir?

KOSGEB 1990 senesinde İmalat Sanayi çerçevesinde ekonomideki yerlerini daha çok yükselmesi için kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. KOSGEB bünyesinde girişimci olan vatandaşlara her sene milyonlarca lira destek ödemesi veriliyor. Başvuru için ise herhangi bir yaş koşulu gerekmiyor.

2021 senesi KOSGEB destekleri ne kadar

300.000 TL geri ödemesiz destek, 700.000 TL geri ödemeli şekilde toplamda 1 milyon TL destek verilmektedir.

Orta-yüksek ve Yüksek Teknoloji çerçevesinden ortak imalata yönelik projeler için ise 300 bin TL’ye geri ödemesiz destek 1 milyon 200 bin TL’ye geri ödemeli şekilde toplamda 1 milyon 500 bin TL vatandaşa destek veriliyor.

KOSGEB bünyesinde hangi sektörlere destek verilmekte

KOSGEB bünyesinde genel anlamda imalat hizmet ve ticaret sektörleri destekleniyor. Bunun yanı sıra tarım sağlık hayvancılık eğitim gibi alanlara KOSGEB bünyesinde destek verilmemektedir. Öncelikli alanlar ise kendi yeterlilik durumlarınızı geçmiş zamanda oluşan bilgi birikimlerinizi ve tecrübelerinize dayanmaktadır. Bunun yanı sıra elinizdeki kaynaklarla beraber uygun iş alanları da seçmeniz gerekmektedir. Açacak olduğunuz işletmelerinde faaliyet ayrıntısı KOSGEB bünyesinde desteklenen alanlar içerisinde yer almış olmalıdır.

Girişimcilik eğitimi nasıl alınır?

Girişimcilik eğitimleri için KOSGEB kendi web sitesi üzerinden ya da e-devlet aracılığı ile giriş yapabilirsiniz KOSGEB’in vermiş olduğu eğitimler ücretsiz şekilde verilmektedir. Eğitimin amacı ise girişimci vatandaşların iş kurabilme ve kurduğu işi yürütebilme konusunda gerekli bütün bilgiye sahip olmaları ve bu süreçteki sorumluluklarının farkına varmaları amaçlanmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku