5 Bin Lira Altında Geliri Bulunana Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası Yardımı! PTT’den Hemen Alın

5 Bin Lira Altında Geliri Bulunana Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası Yardımı! PTT’den Hemen Alın

0 945

5 Bin Lira Altında Geliri Bulunana Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası Yardımı! PTT’den Hemen Alın

Ülkemizde vatandaşlara 2021 senesinde de olduğu gibi çeşitli destek imkanları yapılmaktadır ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilmiş olan fatura desteği de bu yardımlardan bir tanesi olmaktadır.

Verilecek olan bu yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar ise yapılmış olan açıklama doğrultusunda kimlik kartları ve elektrik faturası ile beraber PTT şubelerine ulaşması ve gerekli olan başvuruda bulunması yeterli olacaktır. Elektrik faturasını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar adına destek imkanları sağlanıyor fakat verilecek olan bu desteklerden faydalanmak isteyen vatandaşların ise bazı koşulları sağlamalı ve belirlenmiş olan gruplar içerisinde yer alması gerekmektedir.

SYD vakıfları bünyesinden 3294 sayılı sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmek kanunu ile ve Naber 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç vatandaşlar güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkındaki belirtilmiş olan kanun çerçevesinde; düzenli şekilde merkezi yardım ve aylık maaşlara ( eşi vefat etmiş kadınlar için düzenli olarak nakit yardım programı), muhtaç asker anne ve babalarına yönelik olarak düzenlenmiş nakit yardım programları ve Öksüz yetim ve asker çocuğu için yardım programları.

-Şartlı şekilde eğitim ve şartlı şekilde sağlık yardım programı
-Çoklu şekilde doğum destek programları
-Kronik hastalık destek programları
-Engelli maaşları
-Yaşlı maaşları

Engelli yakını aylığı ile alakalı olmak üzere belirlenmiş olan şartları hak sahipleri sağlaması gerekmektedir. Bununla beraber Hat sahibi olan vatandaşlar ise bu destek için herhangi bir kuruma gidip talepte bulunması gerekmiyor kimlik kartları ve elektrik faturaları ile beraber PTT şubelerine giderek bu destekten yararlanma fırsatı sağlayabiliyor.

Verilecek olan destek tutarları

Verilecek olan destekler aylık şekilde yapılacak olup bu kapsamda;

Bir ya da iki kişilik muhtaç aileye aylık 75 kilovatsaat, 3 kişilik aileye aylık 100 kilovatsaat, 4 kişilik aileye aylık olarak 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla aile ferdine ise Aylık 150 kilovatsaat şeklinde destek verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.