İŞKUR’da 130 Bin Personel İstidamı! Koşulsuz Şartsız İŞKUR Başvurusu

0 88

Hem kamu hem öze sektör olmak üzere binlerce personel istihdamı başladı. Toplam 130 bin personel karosu açılmış yerleştirmek için hazır durumda…

İŞKUR ana sayfasında açık iş ilanlarına giriş yaparak sizlere uygun işleri seçebilirsiniz. Seçilen iş ilanlarından en fazla tercih edilen ve en fazla açık olan kadro temizlik personeli iş ilanıdır. Artık iş ilanlarına başvuru yapmak için şahsen kuruma gitmeye gerek yok. İnternette İŞKUR üzerinden uygun işlere anında başvuru yapılabiliyor ve değerlendirmeye alınabilmektedir. Şuan açık ilan olarak kam ve özel sektör dâhil olmak üzere 130 bin iş ilanı aktif durumdadır.

İŞKUR Binlerce Kişiye İş Bulma Kapısı Oluyor

İŞKUR üzerinden iş arayan olarak giriş yapılıp açık ilanlarına bakılabiliyor. İŞKUR’da kişisel bilgilerim adresim ve iletişim alanlarını meslek bilgilerini ve tam doldurmak bu konuda size uygun en doğru işe bulmanızda en önemli noktadır. İş ilanlarının açıklama bölümünde istenilen nitelikler bölümünde de detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda İŞKUR’da danışmanınız belirlenmekte ve danışmamanınız ile iletişim kurabilmektesiniz. İŞKUR sadece özel sektör olmamakla birlikte artık kamu personeli ilanları da vermekte ve yardımcı olmaktadır.

İŞKUR Ekranında Doldurulması Gereken Yerler Nasıl Doldurulur?

İŞKUR iş arayan olarak giriş yapmakla birlikte e devlet üzerinden de direk geçiş yapabilmektesiniz. İş ilanları kısmında girdikten sonra karışımıza çıkan ekranda aradığınız pozisyon ve mesleği yazın butonu çıkmaktadır. Bununla birlikte altta filtreleme yapılabilmektedir.

Çalışma alanı (yurtiçi-yurt dışı) ülke, il, ilçe, ilan no, ilan tarihi, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü, engel durumu varsa engel durumu vardiyalı çalışılmak isteniyorsa veya istenmiyorsa vardiya butonu iş yeri unvanı gibi butonlar bulunarak aradığınız işi filtreleme yaparak daha kolay aradığınız işi bulmanızı sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.