7 Numara dizisinin Rüya karakterini canlandıran Nuray Uslu’nun son halini görenler hayrete düştü!

7 Numara dizisinin Rüya karakterini canlandıran Nuray Uslu'nun son halini görenler hayrete düştü!

0

7 Numara dizisinin Rüya karakterini canlandıran Nuray Uslu’nun son halini görenler hayrete düştü!

Nuray Uslu’nun ne yapıyor? Nuray uslu kimdir?

7 Numara dizisinin Rüya’ sının son hali

Zamanın sevilerek izlenen 7 Numara dizisinde en çok ağlayan karakter olarak bilinen Rüya’ sı yani Nuray Uslu’nun son halini görenler şaşırdı. Nuray Uslu zamanın TRT ekranlarında sevilerek izlenen 7 Numara dizisinde Rüya karakterine hayat veriyordu. Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen Nuray Uslu’ nun son hali ise görenleri hayrete düşürdü. 1977 yılında dünyaya gelen Nuray Uslu 90’ların sevilerek izlenen 7 Numara adlı dizisinde rol alıyordu. Dizide canlandırmış olduğu naif ve duygusal karakterle izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

1994 yılında başlayan kariyer hayatına oyunculuk ve senaryo yazımı ile devam etti. 2000 ve 2003 yılları arasında 7 Numara dizinin senaryosunu da kaleme aldı. Ayrıca Kocamın Ailesi, Aşk Laftan Anlamaz gibi dizilerin senaryosu da kaleminden geçti. 2018 yılında TRT ekranlarında yayınlanan ve sevilen diziler arasına giren Aslan Ailem dizisinin de senaryo yazarlığını üstlendi. Nuray Uslu’nun ekranlardan çok uzak bir hayat yaşadığı bilinmektedir. Fakat Nuray Usta’nın kaleminden ekranların en sevilen dizileri geçmektedir.

Nuray Uslu’nun yer aldığı televizyon dizileri; Şehnaz Tango, Sahte Dünyalar, Ruhsar, 7 Numara Çeşm-i Bülbül, Binbir Gece, Üvey Aile dizilerinde rol aldı. Kaleme aldığı senaryolar ise; 7 Numara, Kısa Devre, Sahra, Doktorlar, iki Yaka Bir İsmail, Kocamın Ailesi, Aşk Laftan Anlamaz, Aslan Ailem ayrıca tiyatroda da yer aldığı bilinmektedir. Yer aldığı tiyatro sahneleri Dram-Art, Kadınlar Savaşı Yitirdi, Kabare Taksim, Havadan Sudan, Ayna çocuk tiyatrosu yer aldığı bilinmektedir.

Kılçık ile Düğünde Panik isimli tiyatro sahnesinde yer aldığı biliniyor.
2000 ve 2003 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan ve komedi türünde olan 7 Numara dizisinde yer alırken dizinin konusu üniversite eğitimi almak için çeşitli bölgelerden gelmiş 4 Şehirli kız ve 2 taşralı erkek öğrencinin, birde taşralı işsizin sosyoekonomik yönden ilişkilerini, yaşantıları ve geleceğe
yönelik planlarını konu alan dizidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku