ABD’li Doktor 200 Kanser Hastasının Borcunu Sildi! 

0

 

ABD’de görev yapan bir doktorun, onkolog bölümü hastalarının, ödeme yaparken, çok zorlandığını fark ettiğini belirtti ve 300 tane kanser hastası kişinin, borcunu tamamen sildi. ABD’li Doktor  Bu borç 650 bin dolar, yaklaşık 5 milyon Türk lirasını tekabül ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Akrandes şehrin de uzun senelerden beri kanser hastalarının tedavilerini yapan Onkolog Doktor Omar Atiq, geçen sene çalıştırdığı kliniği masrafları karşılayamadığı için ve borçlar ödenmediği için, kapattığını söyledi. Hastalardan gelecek olan borçları kapatabilmek için, bir firma ile işbirliği yaptı fakat pandemi dönemin de insanların maddi zorluklar yaşadığını fark ettiğini belirtti.

ABD’li Doktor  Hastaları İçin Büyük Bir İyilik Yaptı

Bir televizyon programına konuk olan ABD’li Doktor  Omar Atiq, “ Zaman geçtikçe, ödeme yapmakta zorlanan hastalar olduğunu fark ettim. Eşimle birlikte karar vererek, tüm hastaların borcunu silmeye karar verdik” dedi. Asıl memleketi Pakistan olan doktor, bu işe 1991 senesinden başladığını söyledi ve özel bir klinik açtığını, burada kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavilerin yapıldığını anlattı. Kliniğini kapatan doktor, şuan da bir üniversitede profesör olarak görev yaptığını da sözlerine ekledi

ABD'li Doktor

Salgın Döneminin En Doğru Zaman Olduğunu Düşündük!

Programda özel açıklamalarda bulunan ABD’li Doktor  Omar Atiq, “ Herkesin maddi ve manevi olarak olumsuz etkilendiği bu pandemi süresinden daha iyi bir zaman olmayacağını düşündük ve destek olmak amaçlı borçları sildik” dedi. Bu davranışı ile herkesin takdiri toplayan Pakistanlı doktor, insanlara yardımcı olmak istedim, başta borcu tahsil edecek olsam da sonradan fikrim değişti diye de sözlerine ekledi.

Yılbaşı Tebrik Kartıyla Duyuru Yaptı!

ABD’li Doktor röportajdan alınan bilgilere göre, Doktor Omar, hastalarına bir yılbaşı kartı yayınladı. Ve bu karta şu sözleri yazdı” Kliniğim de size vermiş olduğumuz hizmetten dolayı gurur duyuyordum. Hastalarımızın birçoğu, masraflarının bir miktarını sigorta karşılıyor olsa da diğer ödemeler büyük yük olabilir. Sağlık sistemi şuan şartlar gereği bu şekilde işliyor.

Kliniğimiz, bu şartlardan dolayı, sizden bütün alacaklarından caymaya karar verdi, Mutlu Noeller” diye biten mesaj, birçok kişiyi mutlu etti. Ödenemeyen borçlar için yardım eden borç tahsilâtı yapan şirketin başkanı, ABD’li Doktor Omar Atiq çok iyi bir insan dedi. Borçları silinmiş olan hastalar da doktorun çok şefkatli iyi bir insan olduğunu söyleyip, teşekkür ettiler.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku