A101, Şok ve Bim kapatılacak mı?

A101, Şok ve Bim kapatılacak mı?

0 436

A101, Şok ve Bim kapatılacak mı?

A101, Bim ve Şok market zincirleri kapatılıyor. Türkiye’nin bir çok şehrinde etkin olan Bim, Şok ve A101 market zincirleri küçük esnafa olumsuz etkilerinden ötürü kapatılıyor fikri sosyal mecrada çok konuşuldu. Yüz binlerce kişinin gittiği marketler bundan sonra olmayacak mı? Küçük esnaf ve bakkallara destek olmak için atılan bu adımda nüfusu 5 binin aşağısında olan yerlerde market zincirlerinin kapatılacağı konuşuluyor. Ticaret Bakanlığı ‘nın yapmayı düşündüğü bu fikirle küçük esnaf ve bakkallara destek olmak en büyük hedef.

Bugün sosyal mecrada Şok, A101 ve Bim marketlerinin kapatılacağı konuşuldu. Ülkemizin birçok şehrinde aktif olarak çalışan Bim, A101 ve Şok marketler küçük esnaf ve bakkallara zarar verdiğinden dolayı kapatılacağı konuşuldu. Ticaret Bakanlığı Şok, A101 ve Bim market zincirleri için karar alındı mı? Şok, A101 ve Bim marketlerin aktif olarak faaliyet gösterebilmesi için nüfus şartı konulacağını belirtti.

A101, Şok ve Bim market zincirleri kapatılacak mı?

Küçük esnaf ve bakkallara destek olabilmek için yapılan uygulamada nüfus şartı 5 bin den az olan yerlerde bulunan Şok, A101 ve Bim market zincirleri kapatılacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanması beklenen bu karar ile beraber küçük esnaf ve bakkallara büyük ölçüde kolaylık sunuluyor. Satış alanları ve toptancı hallerini devlet bizzat kendi ayarlayacak. Vergi miktarları oldukça az olacak ve herkesin ödeme yapması sağlanacak. Kadın işçilere market ve bakkal açmaları konusunda destek olunacak. Bu şekilde market ve bakkallar piyasa ile rekabete girecek. Fiş almak isteyen vatandaşlara fiş verecek, ürünü almaktan vazgeçince iadesi kolaylıkla yapılacak ve fiyatlar kabartılmayacak.

A101 Şok ve Bim fırsat ürününde son karar!

Ticaret Bakanlığı’ nın yaptığı bu uygulama sadece bakkallar için değil bütün küçük esnafı kapsıyor. Hemen hemen haftanın her günü satışa sunulan fırsat ürünlere sınırlama geliyor. Bu sektörde olan bütün iş yerlerini korumak ve herkesin kazanç elde etmesi için fırsat ürünlerinde kısıtlamaya gidiliyor. Bundan sonra A101, Şok ve Bim market zincirleri kafalarına göre fırsat ürünleri satamayacak. Yalnızca gıda malzemeleri satacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.