ABD’ye Büyük Yatırım! Türk Şirketinden Büyük Maden Yatırımı

0 18

Maden alanında faaliyetlerini yürüten CS Global şirketi ABD’nin Batı Virginia eyaletinde büyük bir yatırım yapmayı planlıyor. Maden sektöründe barit üretimi ve satışını yapan CS Global firması ABD’de ilk üretim tesisini Moundssville şehrinde kuracağını duyurdu. Batı Virginia Valiliği ise bu büyük projeyi bir açıklama yaparak basına duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada 2022 senesinin ilk aylarında tam anlamıyla  faaliyete geçmesinin planlandığı ve büyük bir yatırım olacağını belirtti. Aynı zamanda açıklamada bu yatırımın 47 kişiye sürekli bir iş olanağı sunacağının  bilgisine yer verildi. Gs Global şirketinin yaptığı bu yatırımın toplam maliyetinin ise 10 milyon doları bulması bekleniyor.

Büyük Yankı Uyandırdı 

Maden alanında faaliyetlerini sürdüren ve 60’dan fazla ülkede yatırımı bulunan CS Global şirketinin ABD’deki bu projesi büyük ilgi gördü. Petrol ve gaz endüstrisinde kullanılan baryum sülfatın  üretim ve satışını yapacak olan CS Global şirketi ADO Industries adı altında faaliyetlerini sürdürecek. CS Global şirketinin Moundsville şehrinde, demir yolu ve taşıma alanında kullanılan büyük bir şirketi devralarak faaliyetlerini burada yürüyeceği belirtildi.

Batı Viginia Valisi Jim Justice bu  yatırım hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu. Bölge ekonomisine büyük katkı ve iş olanağı sağlayacak bu proje için CS Global şirketinin yetkililerine teşekkürlerini belirtti. Vali bölgede yapılan bu yatırımın büyüyerek devam etmesi için gerekli tüm yardımlarda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Toplantı Düzenlendi 

Batı Virginia şehrinde kurulacak olan barit tesisi için toplantı düzenleyen Valilik, tesisin duyurusunu yaptı. Vali Jim Justice, tesis yetkililerine teşekkürlerini sunarak, tesisin devamlılığı ve büyümesi için gerekli tüm olanaklarının sunulacağını duyurdu. Şehrin büyük bir ulaşım ağına sahip olduğu ve her bölgeye kolay erişim olanağı olduğu da açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.