Adınız ve Soyadınız Bu Listede Varsa Dikkat! Ziraat Bankası O Listeyi Açıklıyor

0 3.161

Gündeme gelen bir haberle birlikte adı ve soyadı belirtilen listede olan vatandaşlar için paralarını geri alabilecekleri açıklandı. Adı ve soyadı bu listede olan kişilerin bankaya giderek paralarını almaları gerekiyor. Yayınlanan listede adı ve soyadı olanlar için  dikkat başlığı ile açıklanan haberi  Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden paylaştı.

Ziraat Bankasında hesabı olanlar için son dakika bir açıklama yapıldı. Yapılan son dakika açıklamaya göre, bankanın zaman aşımına uğrayan listesinde yer alan müşterilerin paraları Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne (YTM’ye) fonuna devredilebileceği belirtildi.

Ziraat Bankasında Hesabı Olanlar Dikkat!

 

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada, zaman aşımına uğrayacak ya da uğramış olan yatırım hesapları listesinde kimlik bilgileri bulunan müşterilerinin YTM ye devir yapılması planlanan tarihten önce şubeye başvurmaları gerektiği ifade edildi.

Banka resmi olarak yaptığı açıklamada listede belirtilen son tarihe kadar işlem yapılmaması durumunda yatırım hesaplarında yer alan her türlü emanet ve alacaklar ile bu hesaplara bağlı olan faiz, kar payı ve diğer maddiyat için Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir konuları yer aldı.

 

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı

 

Milyonlarca müşteriye sahip olan Ziraat Bankası zaman aşımına uğrayan mevduat hesapları için son dakika bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada ise uzun yıllardır hareket görmeyen hesaplarda yer alan nakit mevduatların YTM fonuna devredileceği belirtildi. Konu ile ilgili bir liste düzenleyen Banka yetkilileri yapmış olduğu açıklama ile birlikte müşterilerine uyarıda bulundu. Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden yayınlanan listede adı ve soyadı bulunanların en yakın şubeye başvuruda bulunmaları gerekiyor. Yapılan başvurularla birlikte unutulan ya da hareket yaşamayan hesapların yeniden aktif konuma geleceği ifade ediliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.