Ahmet Davutoğlu: Büyük Bir Ekonomik Sorun Yaşıyoruz!

Ahmet Davutoğlu Açıklamalarda Bulundu...

0

Ahmet Davutoğlu: Büyük Bir Ekonomik Sorun Yaşıyoruz!

Hakkari’nin ilçesi olan Yüksekova’da esnaf ziyaretinde bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu, çok büyük bir ekonomik sorun yaşandığını belirterek, “bundan herkes etkileniyor” ifadelerini kullandı.

Büyük Bir Ekonomik Sorun Yaşıyoruz

Bölgelerde etkileniyor. Şu an için Türkiye’nin en büyük sorun yaşadığı şehirlerden olan Hakkari, Van, Bitlis ve de Muş’tur. Böylece bir ekonomik yıkım, ve döküm esnasında önce gençlerimizin terörü yada başka çeşitli gayri meşru yollara tevessül etmemesi için, bizim görevimiz de bizim bu gençlere istihdam etmemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu, ziyaretleri kapsamında Hakkari’nin ilçesi olan Yüksekova’ya geldi. İlçe merezinde esnafı ziyaret yapan Ahmet Davutoğlu, daha sonra da Yüksekova Ticaret ve Sanat Odası’nda STK’larla birlikte bir araya geldi.

Ahmet Davutoğlu: “Türkiye’de Kürtlerin Sorun Olarak Görülmesini Kınıyoruz”

Türkiye’de Kürt vatandaşların çeşitli nedenlerle sorun olarak görülmesi ve sorunla anılmasına da şiddetle karşı olduklarını söyleyen Ahmet Davutoğlu, “Kürtler bu ülkede sorun veya da tehdit teşkil etmiyor.

Biz bölge halkına ne dışlayıcı, ne de ötekileştirici veya baskıcı bir siyaset ve terör altında ezilmesine izin vermeyeceğimizi net şekilde belirtiyoruz. Dünyada en fazla Kürdün yaşadığı vilayetler ne Erbil, ne de  Diyarbakır’dır. Bunların tam aksine İstanbul’dur. Türkiye’de ki En büyük Kürt şehri İstanbuldur. İfadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku