Akbank Resmen Duyurdu! 7 Yıl Vadeli…

Akbank Resmen Duyurdu! 7 Yıl Vadeli...

0

Akbank Resmen Duyurdu! 7 Yıl Vadeli…

Akbank‘tan resmi olarak açıklama geldi. Tüm anlaşmalar sağlandı, tüm detaylar belli oldu. Bankadan yenj yapılan açıklamaya göre, Akbank, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile birlikte yeni bir kaynak için 100 milyon dolar tutarında yeni bir anlaşma imzaladı. Dün yapılan imza törenine AIIB Başkan Yardımcısı olan Konstantin Limitovskiy, Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu olan Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu ve de diğer yöneticiler katıldı.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Kurumsal ve Yatırım  Bankacılığından Sorumlu olan Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, sağlanan yeni  kaynağın yeni tip koronavirüs (delta)
(Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen KOBİ’lere sermaye ve likidite ihtiyaçlarını gidermek için kullandırılacağını belirtti.
Dünyada ve Türkiye’de salgın ile mücadelede önemli adımlar atıldığını ifade eden  Levent Çelebioğlu, ancak be ancak salgının sağlık boyutunun yanısıra arattığı ekonomik etkinin de henüz tam anlamda düzeltilebilmiş olmadığı vurguladı.
Böylesi çokça olağanüstü bir dönemde ekonomiye yapılan her katkının çok kritik  önem taşıdığına inandıklarını aktaran  Levent Çelebioğlu, şunları söyledi;
“Bu bilinçle biz de gerçek sektörümüze ve ekonomimize verdiğimiz desteği iyi bir şekilde artırarak sürdürüyoruz. AIIB ile imzalamış olduğumuz bu anlaşma neticesinde net 100 milyon dolarlık,
7 yıl vadeli yeni bir kaynağı ülkemize kazandırmaktan çok mutluyuz.
AIIB gibi Çin’de yerleşik bir uluslararası finans kuruluşu markası ile birlikte  gerçekleştirdiğimiz bu özel işlem Akbank’ın sürdürülebilirlik konusundaki en öncü (lider) uygulamalarının, global ölçekteki ilişkiler ağının, yüksek itibarının ve yurtdışı  borçlanma işlemlerindeki uzmanlığının net bir yansıması. Bu kaynakla Akbank
Coronavirüs’ün ekonomik etkileriyle mücadelesine destek olacağız. Yeni istihdam  sağlama fırsatlarının da önünü açacağına inandığımız bu kaynak, şirketlerimizin krizler karşısında daha dayanıklı oluşuna da olumlu etki yapacaktır. Ayrıca, bu anlaşmayla birlikte Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan da kaynak sağlayan ilk Türk mevduat bankası olmaktan da mutluluk duyuyoruz.” Şekilde ifadelere değindi.
Çelebioğlu, sektör için örnek olacak teşkil eden işlemlerle bankanın sürdürülebilirlik temalı olan fonlamasını daha da yukarı taşımanın öncelikli hedeflerinden biri olduğunu net bir şekilde belirtti.
AIIB ile birlikte imzaladıkları bu anlaşmayla son 1 yılda sağladıkları sürdürülebilirlik temalı olan fonlamayı 1,7 milyar doların üstüne çıkardıklarının altını çizen Levent Çelebioğlu, gelecek nesillere daha da yaşanılabilir bir dünya bırakma hedefiyle birlikte çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku