AKP’li Vekil’in ‘Abdest’ Hikayesine Soruşturma Açıldı

AKP'li Vekil'in 'Abdest' Hikayesine Soruşturma Açıldı

0 42

AKP’li Vekil’in ‘Abdest’ Hikayesine Soruşturma Açıldı

AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum ziyareti sırasında bir kadın ile yaşanan o diyaloğu alıntılayarak, Rize’de bir köylü kadın ile Cumhuriyet Halk Parti’li heyet arasında geçtiği ileri sürülen bir hikayeyi anlattı.

Erol Kavuncu, Cumhuriyet Halk Parti’lilerin  seçim çalışması sırasında karşılaştıkları yaşlı kadının suyunu evine kadar taşıdıkları, daha sonra da kendilerinin Cumhuriyet Halk Parti’li olduklarını kadına söylediklerini ve kadının, “Evladım, baştan söyleseydiniz ya bunu. Ben o suyla abdest alacaktım. Tövbe tövbe..” dediğini ve sonra suyu döktüğünü dile getirdi.

“Edebi Olmayan İnsanın Eline Abdest Suyu Dökülmez”

Çorum Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi Başkanvekili Tuncay Yılmaz, AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu’ya sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından da bir açıklama yapan Yılmaz,

“Bizim geleneğimize göre edepli olmayan, ahlaklı olmayan ve kendisinden emin olunmayan, toplumun güvenmediği hiç kimsenin eline kesinlikle abdest suyu dökülmez. Edepli olmayı bilmeyen bu çocuk tacizcilerinin, haramzadelerin, rüşvet yiyenlerin ve milletin malına kasteden kimsenin eline biz bu abdest suyunu dökmeyiz. Bu ahlaksızlıkların hepsine sahip olan kişiler de bizim döktüğümüz su ile abdest alamazlar. Buna ne vicdan ne iman nede ahlak kesinlikle izin vermez” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl teşkilatı da AK Parti’li Erol Kavuncu hakkında Çorum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.