Aleyna Tilki’ den Üzen Veda-Ülkeden Ayrıldı

Dünya çapında çıkarmış olduğu şarkı ile ilk 10’ a girmeyi başaran ünlü şarkıcı Aleyna Tilki şarkısından beklediği geri dönüşü almadı.

0 49

Dünya çapında çıkarmış olduğu şarkı ile ilk 10’ a girmeyi başaran ünlü şarkıcı Aleyna Tilki şarkısından beklediği geri dönüşü almadı. Geçtiğimiz aylarda çıkan ”Retrograde” isimli şarkısı ile listeye iddialı bir giriş yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde magazin gündeminde adının sık sık yer alması üzerine açıklama yapan Tilki hayatında 2 sene zor dönem geçirdiğini söylemişti. Bu sebepten dolayı üretkenliği azaldığını söyleyen ünlü şarkıcı sosyal medya paylaşımlarının müzik kariyerinden daha ön planda kaldığını söyledi.

Aleyna Tilki’ nin annesinden paylaşım

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak veda eden ünlü sanatçı yurt dışına çıktığını söyledi. Annesi Havva Öztel ile paylaşım yapan ünlü sanatçı Instagram hesabından hoş çakalın gidiyorum ben diye paylaşım yaptı. Ünlü sanatçı 4 ay sonra geri döneceğini söyledi. Aleyna Tilki sonrası bir paylaşım da anne Havva Öztel’ den geldi. Paylaşımında hüzünlü bir duygu yansıtan anne Öztel kızını yurt dışına yollamanın zor olduğunu şöyle dile getirdi.’’ Hep zordu seni yollamak ama şimdi daha da zor oldu.’’ Allah yardımcın olsun evladım diyerek sonlandırdı sözlerini.

Dünya müzik listelerinde 10. sırada

21 yaşındaki genç şarkıcının son seslendirdiği şarkısını Sarah Hudson, Coffee ve Dua Lipa yazmıştı. Lansmanı ile şarkının yüksek bir noktaya yerleşeceği düşünülmüştü. Lakin beklentiler Tilki’ nin beklediği gibi olmadı Dünya şarkı listesinde 10 numaraya kadar yükselen şarkı sonrasında düşüşe uğradı. Şarkının izlenmesi ünlü sanatçının beklentisini karşılamadı.

Ünlü sanatçının yer aldığı projeler

Genç şarkıcı 9 tane kendisinin yer aldığı parça çıkarmıştır. Bunun dışında film müziği olarak da 14 şarkı daha ünlü şarkıcı tarafından seslendirilmiştir. Bunlara örnek verecek olursak Masum Değil, Delibozuk, Kalbimde, Perde, Gitme ve Dans Et şarkılarını örnek verebiliriz.

Aleyna Tilki
Aleyna Tilki

Sanatçının katkı sağladığı diğer parçalarda Yalnız Çiçek, Sevmek Yok, Dipsiz Kuyum ve Cevapsız Çınlama bu projelerden. Televizyon projeleri olarak da O Ses Türkiye, Survivor, İşte Bu Benim Masalım ve Yetenek Sizsiniz Türkiye olmaktadır. Ünlü sanatçının 7 alanda ödülü bulunmaktadır.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Survivor All Star 2022 Kadrosu Şekilleniyor-Kadroda Kimler Var adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.