Ali Kırca’nın son hali Şaşırttı

0 7.924

Ali Kırca’nın son hali Şaşırttı

Haber sunucusu olarak akıllara kazınan ve haber sunuculuğu denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Ali Kırca uzun zamandır ortalıkta görünmüyordu. Doktor kliniğinde çekilen fotoğrafıyla tekrar gündeme gelen Ali Kırca’nın yaşının ilerlemesine rağmen çok fazla değişmediği görülüyor.

Ali Kırca Kimdir ?

Ali Kırca 1948 yılında Akşehir’de doğdu. 1963 yılında İstanbul’a gelerek Deniz Harp Akademisinden mezun oldu. 1969 yılında bir bildiri ile Deniz Teğmenliğinden ilişkisi kesildi. 17 yaşında medyaya ilgi duyamaya başlayan Ali Kırca, İstanbul Üniversitesinden bir süre eğitim gördükten sonra, 1974 yılında TRT’de muhabir olarak meslek hayatına başladı. Çeşitli görevlerden sonra TRT Haber Dairesi Başkanlığı’na yükseldi. 32. Gün ve Yurttan-Dünyadan programlarını hazırlayarak Açık Oturum programını yöneten Ali Kırca, önde gelen siyasetçilerle röportaj yaparak popülerliğini arttırdı.

Bir dönem TRT Washington temsilciliğini de yapan Ali Kırca, daha sonra Inter Star’a geçti. 42 yaşına geldiğinde  Kırkıncı Paralel programını yöneterek Washington ve New York’ta sunduktan sonra Türkiye’ye geri geldi. 1993 yılında ATV Haber Dairesi Başkanı oldu. Türkiye’nin ilk anchorman’ı olarak ATV Ana Haber bültenini sunmaya başladı.

Sonrasında ise ATV’den ayrılarak çeşitli televizyon kanallarında görev yaptı. uzun zamandır ortalıkta görünmüyordu. Doktor kliniğinde çekilen fotoğrafıyla tekrar gündeme gelen Ali Kırca’nın yaşının ilerlemesine rağmen çok fazla değişmediği görülüyor. Uzun zamandır hiçbir yerde görülmezken doktor kontrolünde çekilmiş fotoğrafı yayılan Ali Kırca’nın sevenleri, fazla yıpranmamış olmasından dolayı mutlu.

İşte Ali Kırca’nın Son Hali

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.