Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar Dikkat! Açıklama Geldi! Tamamen Aldatmaca

Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar

Human hand holding plastic card in payment machine in shop
0

 

Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar ;  Alışverişini kredi kartı yapanlara Ticaret Bakanlığı tarafından çöm önemli bir açıklama geldi. “ Cuma indirimleri” gibi pek çok markada indirim uygulaması başlanırken insanlara yapılan bu indirimler ile ilgili ürün fiyatları ve online alışveriş hakkında uyarılar yapıldı.

Ticaret Bakanlığından Açıklama

Ticaret Bakanlığı  tarafından DHA’ya yapılan açıklamada kamuoyunda ‘şahane ya da efsane Cuma’ gibi çok sayıda üründe farklı miktarlarda indirimlerin olacağı konusunda yapılan kampanyaların bütün  dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Kasım ayında yapıldığını belirtti. Tüketicinin özellikle bu Kasım ayıyla beraber gerçekleştirilen bu kampanyalarla mağdur olmamaları ve satıcı ya da sağlayıcılarında dikkatli olmalarının önem arz ettiği konusunun da uyardı.

İndirim Konusunda Vurgu Yaptı

Yapılan kampanyalar doğrultusunda indirim oranlarına dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “ Şahane/Efsane Cuma indirimleri” gibi pek çok online alışveriş sitesi ve diğer satıcılar, yüksek oranlarda indirim yapıyorlar veya yaptıklarını iddia ediyorlar. Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar ;  Söz konusu olan bu kampanyalarda, satıcı sağlayıcılar ilk olarak ürünlerin fiyatlarını artırıp daha sonra onlar üzerinden indirim yapıyorlar ve bu gibi durumlarla çok sık olarak karşılaşılmaktadır. Alışveriş yapacak olanların bu gibi uygulamalara karşı çok dikkatli olması büyük önem arz ediyor.

Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar

Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar

Bu tarz insanları yanıltan uygulamalara maruz kalmamak için alacağınız ürünün gerçekte ne kadar indirim yapıldığını anlamanız için o ürünün önceki satış fiyatını çok iyi bilmeniz gerekir ve gerçek olmayan ya da yüksek olarak görünün indirim oranlarına çöm dikkatli bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor. Alışveriş yapacağınız İnternet sitesinin adı, adres çubuğunda her zamanki gibi görünmüyorsa, taklit ya da sahte bir site olmasına karşın sitenin isminin kontrol edilmesinde mağdur olmanızı azaltacaktır” ifadeleri kullanıldı. Alışverişini Kredi Kartıyla Yapanlar mutlaka dikkat etmesi lazım.

Resen İncelemesi Yapılmaya Başladı

Yapılan açıklamalarda ayrıca, “ Bakanlığımızca yer verilen hususlara göre bu kapsamda aykırı bir tespit durumunda  gerekli olan idari müeyyideler uygulanacak ve ayrıca özel indirim günleriyle alakalı olarak Bakanlığımız bünyesinde faaliyet yapan Reklam Kurulu tarafınca resen incelemesi yapılacak. Tüketiciler ise parasal sınırları da göz önüne alarak Tüketici Hakem Heyetleri veya Tüketici Mahkemelerine bizzat başvurmaları gerekiyor” ifadelerine yer verildi.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku