Altın ve Dolar Fiyatları 2021 Nasıl Bir Yol İzleyecek?

0

Altın ve Dolar fiyatları ile ilgili önemli gelişmeler var. ABD başkanı Trump’ın seçim sonuçlarını kabul etmemesinin ardından yaşanan kargaşa dolar fiyatlarını etkiledi. Son 4,5 ayın en büyük düşüşünü yaşayan dolar, güne 7,4 ile başlarken gün sonunu 7,25 ile bitirecek gibi görünüyor. Aynı zaman da altın fiyatları da geçtiğimiz salı günü en yüksek rakamları yaşarken çarşamba günü ani bir düşüşe geçti.

Durumun beklenmedik bir şekilde böyle olması ise yatırımcıları şaşkına çevirirken aynı zaman da tedirgin de etti. Doların bu şekilde inişli çıkışlı olması, yatırımcıların altına yapacakları yatırım için endişe içine girmesine de sebep oldu.

Altın ve Dolar Fiyatları İçin Yaşanan Düşüşler Devam Edecek Mi?

ABD’de yaşanan kargaşanın hemen sonrasında ülke genelinde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği gündeme gelmişti. Bu süreçte dolar fiyatlarının da ciddi oranlar da düşüşe devam ettiği açıklandı. Fakat uzman kişiler tarafından yapılan açıklamalarda ise bu düşüşlerin sonunda Altın ve Dolar fiyatları noktasında yükselmeler olacağı, kısa süreli bir düşüşlerin yaşandığı yorumları da geldi.

altın ve dolar fiyatları

Doların düşüşe geçmesinin ardından altın fiyatlarındaki yaklaşık yüzde 3’e yakın bir kayba uğranılması, altına yatırım yapanların telaş içinde grafiklere göz dikmesine sebep oldu. Aynı zaman da uzmanlar altın almayı düşünenler için iyi bir fırsat olduğunu da vurguladı. Geçtiğimiz günlerde gram altın fiyatı 540 lirayı bulurken, bu düşüş ile gram altının fiyatı 440 olarak kayıtlara geçti. Altındaki bu düşüşler ise yatırım yapmaya hazırlanan kişilerin yüzünü güldürdü. Altın ve Dolar fiyatları ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor.

2021 Altın Fiyatlarını Neler Etkileyecek?

Altın ve Dolar Fiyatları

Yeni yılın girmesi ile birlikte ABD ve Çin arasında ufak çaplı tartışmaların çıkması bir takım değişikliklere gidileceği sinyallerini verdi. Ülkeler arasında yaşanan ticaret savaşları, uzun süredir devam eden Covıd-19 salgını ile mücadele ve ABD’de seçim sonrası yaşanan kargaşalar ile birlikte ülkede kısıtlamalar ve yasakların başlatıldığı duyuruldu.

Sürecin bu şekilde devam etmesi New York borsasına göre 3 Telekom şirketinin mobil hizmetine kısıtlamalar getireceği de gündem oldu. 2021 yılı itibari ile ABD, Çin veya Ab bölgesinden ülkemizin demir çeliğine gelen ek  vergiler, serbest ticarete ekstra yapılacak olan zamlar, altın fiyatlarının yükselişe geçeceğini gösteriyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku