Annelere Kadınlar Günü Müjdesi! Her Anne Alacak!

0

Annelere Kadınlar Günü Müjdesi! Yaklaşık 2015 yılından beri anneler için verilen çocuk parası ödemelerinde yeni gelişmeler gerçekleşti. Devlet 1500 TL’ye kadar destek vermektedir. Verilen desteklerin şartları ve başvuru şekline haberimizin devamında sizin için aktarıyoruz. Devletin yapmış olduğu sosyal destek kapsamında annelere verilen çocuk paraları da bulunuyor.

Destek alan annenin bakıcıyı sigortalı olarak çalıştırılması ve en az asgari ücret üzerinden ücret ödemesi gerekmektedir. Çocuk parası için ise başvurularınızı çocuğunuzun kimlik belgesini çıkartırken gerçekleştirebilirsiniz. Devletin yapmış olduğu sosyal ödenekler de çocuk parası bulunmaktadır. Bu uygulama Mayıs 2015 ten beri yürürlüktedir.

kadınlar günü müjdesi

Devlet sosyal devlet olma gereği  annelere çocuk sahibi olmaya hazırlandığı süreçte ve çocukların hem doğumdan sonra hem de doğum esnasında ödemeler gerçekleştiriyor. Kadınların istihdama katılmasını amaçlamaktadır bu oranı artırmak, annelerin önündeki engelleri kaldırmak için ilerleyen dönemlerde de çocuk parası ödemesi yapıyor. Doğum yapan anneler belli bir süre iş hayatında bulunmuyor.

Kadınlar Günü Müjdesi Her Çocuğa Ayrı

Kadınlar Günü Müjdesi; Annelere çocuk parası, bakıcı parası, süt parası, doğum izni, istihdam desteği gibi destekler sunmaktadır. Anneler yaklaşık olarak 1300 TL’ye varan destek almaktadır. Devletin vermiş olduğu desteklerden bir tanesi çocuk parçasıdır.

Bir aile çocuk sahibi olmaya hazırlandığı süreçte, doğum esnasında hem de doğumdan sonra devlet birçok destek sunmaktadır. Burada önemli olan nokta çocuğun tam ve sağ olmasıdır. Çocuğun tam sağ olmasından itibaren devletten gelen ödemeler başlar. İlk çocuk için 300 TL, 2. çocuk için 400 TL, 3 ve üzeri çocuk için ise 600 TL ödeme yapılır. 3 çocuk sahibi olmuş bir anne toplamda 1300 TL çocuk parası ödemesi almış olur.

Kadınlar Günü Müjdesi; Başvurularınızı kimlik çıkartma işlemi sırasında gerçekleştirebiliyorsunuz. Bakıcıyı sigortalı çalıştırmanız ve en az asgari ücret maaş vermeniz durumunda devlet 1500 TL’ye kadar destek sunmaktadır. Bakıcılık ve ev hizmetlerinde çalışan bir kişinin maaşımdan vergi kesilmediği için net maaşı 2700 TL olmaktadır.

Çalışma izni bulunmayan bir kişi ilk defa işçi olarak alan kişilere teşvik uygulanıyor. Ev hizmetlerinde işsiz bir bayan istihdam ettiren kişilere 18 aya kadar prim teşviki ödemesi sağlanıyor.  Bu da 930 liraya karşılık gelmektedir. Ayrıca çalışan anne teşvikinden yararlanan kişilerin istihdam teşviklerinden yararlanamayacağına dair bir belirti bulunmamaktadır. 1.300 TL’lik mali destek alan bir annenin 18 ay boyunca da 930 TL’lik primden yararlanması mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku