Apple, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, WatchOS 8 için Sekizinci Geliştirici Betalarını Yayınladı!

Apple, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 ve watchOS 8'in daha fazla sürümünün teste hazır hale gelmesiyle sekizinci beta sürümüne ulaştı. En son sürümler, geliştiriciler tarafından Apple Developer Center aracılığıyla beta test şemasında veya daha önceki beta sürümlerini kullanan donanımlar için kablosuz güncelleme olarak indirilebilir.

apple
0

Sürümlerin genel beta sürümünün yakında gelmeye başlaması bekleniyor ve Apple Beta Yazılım Programı web sitesi aracılığıyla kullanıma sunulacak.

Sekizinci tur, 25 Ağustos’ta gerçekleşen etkinlikten devralıyor. Altıncı tur 17 Ağustos’ta, beşinci tur 10 Ağustos, 11 Ağustos’ta watchOS 8 için ve dördüncü tur 27 Temmuz’da gerçekleşti. Apple’ın piyasaya sürmesi beklendiği için  sonbahar ürün sürümlerine eşlik edecek son halka açık sürümler, en az bir beta turunun devam etmesi için güçlü bir olasılık var.

Başka Yenilikler Eklendi mi?

iOS 15’te Apple, Canlı Metin OCR ile birlikte Odak modları ekledi, Cüzdan dijital kimlik desteği kazandı, FaceTime ve Mesajlar geliştirildi ve Hava Durumu ve Haritalar uygulamalarına bazı iyileştirmeler verildi.  Dördüncü betada, Kamera uygulamasının görüntülerdeki istenmeyen mercek parlamalarını kaldırabileceği keşfedildi.

apple
apple

iPadOS 15’te Apple, ana ekran widget desteği, sistem genelinde Hızlı Not ve Çeviri uygulaması eklemenin yanı sıra çoklu görevi daha kullanışlı hale getirmek için güncelledi.  Swift Playgrounds, iPad’de uygulamaların App Store’a gönderilmesiyle birlikte uygulama geliştirmeyi de sağlar.  Apple watchOS 8 için Fitness uygulamasında Tai Chi ve Pilates egzersizlerini, Uyku uygulaması için solunum hızlarını, Fotoğraflar’da yeni mozaik düzenleri ve anıları ve Mesajlar’da Digital Crown ve GIF aramasıyla imleç kontrolünü sunar.

 AppleInsider ve Apple’ın kendisi, kullanıcıların betaları “görev açısından kritik” olarak gördükleri birincil cihazlara veya donanımlara yüklememelerini şiddetle tavsiye ediyor, çünkü çok uzak bir veri kaybı veya diğer sorunlar olasılığı var.  Test kullanıcıları bunun yerine betaları daha güvenli bir alternatif olarak ikincil veya gerekli olmayan cihazlara yüklemeli ve güncellemeden önce her zaman önemli verilerin yeterli yedeğinin bulunduğundan emin olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku