Apple, iPhone 13 İsmini iPhone 14 Olarak Değiştirecek Mi?

Apple, iPhone 13 İsmini iPhone 14 Olarak Değiştirecek Mi?
0

Teknoloji devi Apple, yeni çıkaracağı iPhone 13’ün adını değiştirecek mi? gibi soruların cevabı geldi.

Batıl bir inanç olan uğursuz rakam “13” için ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14 ismi ile piyasaya çıkması hakkında dedikodular öne sürülmekteydi. Çin’in sosyal medyası olan Weibo üzerinden paylaşılan bazı görüntülerde Apple’ın iPhone 13 modellerine ait ambalajlarını kısmen de olsa gösteriliyor.

Apple’ın iPhone 13 ismini kullanması tüm kesim tarafından kabul görülmüş ve hatta birçok yerde de “iPhone 13” ismi ile ilgili içerikler kullanılıyordu. Hristiyan kesiminin 13 sayısının uğursuz olduğuna inandığı bir batıl inanç teorisine göre, Apple’ın iPhone 13’ü atlayarak iPhone 14 ismiyle karşımıza çıkabileceği iddialarını gündeme getiriyordu.

DuanRui isimli bir Twitter kullanıcısı, Çin’in en büyük sosyal medya uygulaması Weibo’da görerek hesabında paylaştığı iPhone modellerinin ambalajlarını gösteren görüntüler, Apple’ın batıl inanca kalmayıp iPhone 13 ismi ile piyasaya çıkmasını kararlaştırıldığı görülmektedir.

Apple, iPhone 13 İsmini iPhone 14 Olarak Değiştirecek Mi?
Apple, iPhone 13 İsmini iPhone 14 Olarak Değiştirecek Mi?

13 Sayısı Neden Uğursuzdur?

13 sayısı, en çok Hristiyan kesimler için uğursuz bilinmektedir. Yapılan teoriler arasında ise 13 sayısının uğursuzluğuna en çok inanılan, İsa Peygamber’in “Son Yemek” ritüelinde masada 13 kişinin olması. İsa Peygamber’i ele veren kişi de masadaki 13. kişi olan Yahuda’dır. İstanbul’un fethedildiği 1453 yılının rakamlarının toplamı da 13 olmasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku