Apple Watch 7 Serisi Bomba Gibi Geliyor!

Apple'ın yeni nesil akıllı saati, önemli bir alanda sınırları zorlayacak. Şirket, Series 7 olarak adlandırılan yeni modellerinin ekran boyutunu artırıyor ve konuya aşina olan kişilere göre, ekstra gayrimenkulden yararlanan yeni saat yüzleri piyasaya sürecek.

apple
0

Apple’ın yeni ürün grubunu bu ay içerisinde tanıtması bekleniyor. Teknik özellikleri henüz açıklanmadığı için isminin açıklanmasını istemeyen kişilere göre saatler, mevcut 40mm ve 44mm versiyonlarından bir artışla 41mm ve 45mm olarak pazarlanacak.  Ancak bu boyutlar, kasanın dikey boyutunu ifade eder.  Çapraz olarak ölçülen yeni ekranın kendisi, daha büyük modelde 1,78 inçten yaklaşık 1,9 inç olacak.

Daha büyük model, yerini aldığı modelde 396’ya 484’e karşılık 368’e 448 çözünürlüğe sahip olacak.

Daha büyük model, yerini aldığı modelde 368×448 piksele karşılık 396×484 piksel çözünürlüğe sahip olacak.  Bu artış, cihazın yaklaşık %16 daha fazla piksele sahip olacağı ve daha fazla sözde komplikasyon göstermesine izin vereceği anlamına geliyor. Bu, saatlerde görünen bilgi parçaları için bir endüstri terimi.  Daha küçük model benzer bir sıçrama görecek, ancak her iki saatin de ekranları daha ince çerçevelere sahip olacak.

 Yeni Saat Yüzleri Olucak mı ?

Yeni ekran boyutundan yararlanmak için Apple, cihaz için en azından bazıları yeni modelle birlikte gönderilebilecek bir dizi yeni saat yüzü geliştirdi.

Modular Max olarak adlandırılan yeni bir yüz, zamanı dijital olarak küçük bir komplikasyonla birlikte gösterecek – haftanın günü, dış sıcaklık veya bir uygulamaya hızlı erişim gibi bilgileri gösteren  ekranın üst kısmına yığılmış ekranın uzunluğunu kapsayan daha büyük komplikasyonlarla birlikte.Bu, yalnızca bir büyük komplikasyon gösterebilen mevcut Infograph Modular’dan bir yükseltmedir.

apple
apple

Süreklilik olarak adlandırılan bir yüz, zamanın akışına ve mevcut saate göre değişecektir.

Dahili olarak Atlas ve World Timer olarak adlandırılan bir dünya saati kadranı, kullanıcının 24 saat diliminin tümünü aynı anda görmesini sağlar.  Dış kadran saat dilimlerini gösterirken, iç kadran her konumdaki saati gösterir.  Kullanıcılar saati dijital veya analog olarak görmeyi seçebilecekler.  Bu saat kadranı Patek Philippe, Breitling ve Vacheron Constantin tarafından popüler hale getirilenlere benzer.

Apple ayrıca Hermès ve Nike markalı Apple Saatleri için yeni yüzler üzerinde çalışıyor.  Hermès versiyonu saatten saate değişen sayılara sahipken, yeni Nike yüzü bir kişinin hareketine göre hareket eden sayılara sahip.

Bu, Apple Watch tarihinde şirketin ekran boyutunu yalnızca ikinci kez büyütmesi.  Son artış, 2018’de Apple Watch 4 serisinin piyasaya sürülmesiyle gerçekleşti. Ancak Apple, neredeyse 2 inçlik bir ekranı benimseme konusunda yalnız değil.  Oppo, geçen yıl Apple Watch’a benzeyen adaşı cihazına 1.9 inçlik bir ekran koydu.

Apple Watch 7 Serisine Yeni Özellikler Eklenecek mi ?

Apple Watch 7 serisinde başka yükseltmeler alacak.  Yeni modeller daha hızlı bir işlemciye ve daha düz kenarlara sahip yeniden tasarlanmış bir kasaya sahip olacak.  Yeni ekran, ekranı kapak camına yaklaştıran yeni bir laminasyon tekniği ile tasarlandı.  Bu, diğer sorunların yanı sıra, Seri 7’nin sevkiyat tarihini geciktirebilecek veya lansman sırasında tedarik sıkıntısına yol açabilecek üretim aksaklıklarına yol açtı.

Apple, cihazı bu yıl için yeniden tasarlarken, 2022 için daha kapsamlı değişiklikler ve yeni sağlık özellikleri planlıyor. Şirket, ekstrem spor kullanıcılarına yönelik sağlam bir model olan yeni bir düşük kaliteli Apple Watch SE’yi piyasaya sürmeyi hedefliyor.  amiral gemisi modeli.  Ayrıca gelecek yılki modele bir vücut ısısı sensörü eklemeyi planlıyor.

apple
apple

Planları bilen kişilere göre, gelecekte Apple, cihaza noninvaziv bir kan şekeri monitörü ve kan basıncı denetleyicisi eklemeyi planlıyor.  Wall Street Journal daha önce cihazın tansiyon özelliği kazanacağını ve termometrenin doğurganlık planlamasına yardımcı olmak için kullanılabileceğini bildirmişti.

Apple, kalp atış hızı monitörü, elektrokardiyogram özelliği ve kan-oksijen sensörü dahil olmak üzere son birkaç yılda sürekli olarak yeni sağlık işlevleri ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku