Apple Watch 7 Serisinin Üretiminin Kalite Sorunları Nedeniyle Ertelendiği Bildirdi!

Yaklaşan Apple Watch Series 7'nin üretimi, Nikkei Asia tarafından hazırlanan bir rapora göre, "karmaşık bir tasarıma" sahip yaklaşan saat nedeniyle ertelendi.

apple watch
0 62

Rapora göre, Apple tedarikçileri geçen hafta saatin küçük ölçekli üretimine başladı ve bu süre zarfında çalışanlar “tatmin edici üretim performansına ulaşmada kritik zorluklarla karşılaştı.”

Apple Watch 7 Serisinde Hangi Sorunlar Ortaya Çıktı?

Apple Watch 7’nin üreticileri, cihazın beklendiği gibi geçen hafta küçük ölçekli üretime başladıklarını ancak tatmin edici üretim performansına ulaşmada kritik zorluklarla karşılaştıklarını, duruma aşina olan birçok kişi söyledi.

Mevcut hayal kırıklığı yaratan üretim kalitesinin, saatin önceki nesillerinden önemli ölçüde farklı olan tasarımın karmaşıklığına bağlanabileceğini ve montajcıların elektronik modülleri, bileşenleri ve ekranları bir araya getirirken sorunlar bulunduğu söylendi.

Düz kenarlar ve daha büyük ekranlar şeklinde geldiği söylenen karmaşık tasarımın bir sonucu olarak, mühendisler seri üretime geçmeden önce tasarımları daha fazla onaylamaya çalıştıkları için Apple tedarikçileri yeni saatin üretimini “geçici olarak durdurdu”.

apple watch
apple watch

Apple Watch Yeni Özellikler mi Geliyor?

Nikkei Asia’ya göre Apple Watch 7 serisi, üretimin durdurulmasında bariz bir faktör olan kan basıncı ölçüm yetenekleriyle gelecek.  Spesifik olarak, kan basıncı ölçümlerini mümkün kılan donanımın “suya dayanıklılık performansı için gereksinimleri karşılaması, mühendislik ve üretim zorluklarını daha da artırması” gerekir.

Apple’ın önümüzdeki ayın ortasında tamamen dijital bir etkinlik planladığı ve şirketin iPhone 13 ve Apple Watch Series 7’yi duyurmasının beklendiği yaygın bir şekilde söyleniyor. Saatin üretiminde sorunlar yaşansa da, bu sorunlar cihazın duyurusunun gecikmesinden ziyade yalnızca nakliyesinin gecikmesine neden olabilir.

Örneğin, bu yılın başlarında Apple tedarikçileri, yeni 12.9 inç iPad Pro’da kullanılan mini LED ekranlarla ilgili üretim kısıtlamalarıyla mücadele ediyorlardı.  Yeni iPad Nisan ayında duyurulsa da üretim sorunları nedeniyle Mayıs ayının sonlarına kadar gönderilmeye başlanmadı.  Bugünün raporu doğruysa benzer bir senaryo Apple Watch Series 7 ile oynanabilir.

Apple Inc.’in üretimi başlayacak olan akıllı saati, duruma aşina olan bir kişiye göre, üreticilerin yeni bir tasarıma uyum sağlaması nedeniyle üretimde aksaklıklar yaşıyor ve bu da muhtemelen gecikmelere yol açıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.