Araba Fiyatları Düşüyor! Ötv İndirimi Kesinleşti!

Ötv İndirimi

0 1.085

Aracını yenileyecek ve yeni alacaklar detaylar haberimizde…Son dakika! ÖTV indirimi pandemiden dolayı düzensiz olan sıfır ve ikinci el otomobil piyasasında başladı. Pandemi sorunlarından dolayı otomobil fiyatları çok yükseldi. Piyasadaki normalleşme aşılama sonrasında düşen vaka – ölüm sayısında düşüş oldu. Son günlerde sıfır ve ikinci el otomobil piyasasında yaşanıyor. ÖTV indirimlerini yeni araç alacaklar dört gözle bekliyor. ÖTV indirimi müjdesi temmuzda gelir mi? ÖTV indirimi olacak mı ?

ötv indirimi

Genellikle bu soruların cevapları sıklıkla araştırılıyor.  ÖTV indirimi sıfır araçlar için geldi mi ?  Otomobil marka ve modellerinde büyük fırsatları ÖTV matrahlarında yapılacak değişiklikler beraberinde büyük fırsatlar getirebilir. Haberimizin devamında sizler için detayları hazırladık. ÖTV indirimi ikinci el araçlar ve sıfır araçlara geliyor!

Ötv İndirimi

Korona virüste aşılanmada alınan yol ile birlikte yeni normalleşme dönemine geçerken yaz aylarında eski günlere dönülmesinin sağlam piyasalarda geçmiş hareketliliğin geri gelmesini sağlıyor. Artık hem sıfır hem de ikinci el otomobil pazarlarında uzun zamandır aktif olan durgunluk ve fiyatların hızlı yükselişi artık dengeli seviyede. Sıfır ve ikinci elde şimdi vatandaşlar fiyatların düşmesini bekliyor. ÖTV indirimi fiyatların düşmesi için ilk koşul. ÖTV indirimine yönelik hükümetten sıfır ya da ikinci elde bir adım gelecek mi? Hem hızlı yükselişte olan döviz kurları , hem de pandemi şartları , ÖTV diliminde P’lik olan kısmında çok fazla model ve markada otomobil bırakmadı. ÖTV diliminde yüzde 50 ‘lik kısma giren otomobillerin sayısı  git gide azaldı.

“Sektör Temsilcilerinden ‘Ötv Matrah Düzenlemesi’ Talebi Geldi

ÖTV matrah düzenlemesi yerli üretim otomobilleri özendirmek için geliştirilmiştir ve bunun sonucunda  gerçekleşen birçok yerli üretim model de üst dilimlerde yer almaya başladı. Bunun sonucunda düzenleme talebi sektör temsilcileri tarafından geldi. Sektör temsilcileri ile bakanlık temas halinde.

Korona virüs pandemisi sürecinde normalleşmeye girilmiş olsa da döviz kurundaki artışlar maliyetleri ve haliyle fiyatları da artışa devam ettiği için artık şart olarak matrah düzenlemesi isteniyor. Hem sektör temsilcilerinin hem de vatandaşların cebini rahatlatabilecek bir konu matrah dilimlerinde yapılan düzenlemedir. ÖTV’de matrah düzenlemesi değişikliğiyle ilgili bakanlığa yakın kaynaklarda henüz resmi bir açıklamada bulunulmamıştır. Konunun günde olup olmadığı da bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.