Araç Fiyatları Düşüyor! 2. El Araç Kredisi Faiz Oranları Düştü!

0 131

2. el taşıt kredisi faiz oranları ne kadar? Hangi banka ikinci el araç için kredi veriyor? Gelin bu yazımızda hepsini inceleyelim. Bugün itibariyle gece gelen yeni düzenlemeler sonrası kredi oranları ne oldu bakalım. Genelde insanların merak ettiği konu taşıt kredileri oluyor. Şu günlerde herkes yeni bir araç almak istiyor ve özellikle pandemi sonrası ülkelere giriş yapan araçlar arttığı için ikinci el araçların fiyatları düşmeye başlıyor.

Bildiğiniz gibi piyasada insanların en çok aradığı ve ön plana çıkarmaya çalıştığı şey araç fiyatları oluyor. Özellikle otomobiller günlük yaşamı kolaylaştıran ve pek çok kişiye adeta nimet olan ürünler. Ulaşımı en kolay ve güvenli, konforlu hale getiren araçlarla ilgili olarak otomobil edinme yoluna gitmek istiyorsanız, özellikle taşıt kredisi çekmek için yapmanız gereken çalışmalar çok fazla değişmektedir.

Otomobil satın almak istiyorum ama fiyatlar çok pahalı diyenler için uygun faizli 2. el araç kredileri gündeme geliyor. Bu araçları nasıl alabiliriz ya da ne şekilde ön plana çıkarabiliriz gibi sorularınız var ise hepsini sizin için ön plana çıkarabiliyoruz. Bildiğiniz gibi 2. el araç kredisi nedir ve nasıl alınır tarzı soruların hepsinin cevabını açıklamaya çalışıyoruz. İşte bu yazımızda da bundan bahsedeceğiz. İkinci el taşıt kredisi şartları nedir? Gelin bakalım.

2. el araç kredisi şartları nedir? (tüm şartlar)

Araç kredisi almak isteyen herkes için belirli şartlar ve kriterler vardır. Bankalardan kredi alarak satın almak istediğiniz otomobil ya da ikinci el araç için tek yapmanız gereken düzenli bir gelirinizin olmasıdır. Bankalar genelde en fazla 10 yaşındaki araçlara kredi desteği çıkarıyor. Bu da en azı 2011 model araçları kapsıyor. Yani maksimum 10 yaşında bir araç alırsanız banka kredilerinden faydalanabiliyorsunuz. Araçların otomobillere bazı konularda değerler biçtiğini biliyoruz. Kredi çekerken otomobillere kasko değeri üzerinden değer biçtiği için, bankalar bu konuda çok fazla yüksek tutarlar çıkarmıyorlar. Genellikle kasko poliçesi konusunda kredi oluşturan bankalar, 2. el araç kredisi konusunda destek sunuyor. Taşıt kredilerin en uzun vadesi 4 senelik oluyor. Yani 48 aya varan 2. el taşıt kredisi faizleri de bu duruma göre belirleniyor. Farklı bankalara başvurarak güncel kredi faizlerine bakabilirsiniz. Ama biz size ortalama faiz oranlarından bahsetmek istiyoruz. Bu sayede hangi bankanın ne kadar kredi verdiğini de rahatlıkla görebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

2. El araç için ne kadar kredi alabilirim?

2.

İkinci el araç kredisi için belki de en çok merak edilen sorular bu şekilde ön plana çıkarılıyor. Bu yazımızda size dair merak edilen bütün seçenekleri sunmak ve ön plana çıkarmak istiyoruz. Daha fazla detay, daha kaliteli seçenek ve hizmet için kendinize yönelik ortaya çıkardığınız bütün seçimleri ve fırsatları kullanabilir ve organize edebilirsiniz. 2. el araç kredisi ile ilgili akla gelen bütün yeni detayları da kendinize göre incelemeniz gerekiyor. İkinci el araç kredi faiz oranları hesaplanırken genellikle belirli değerler üzerinden bakılabiliyor. Bu arada bankalar poliçe değerine göre kredi desteği sunuyor.

2. el araç kredisi yüzde kaç veriliyor?

Bankalar aracın değerinin yüzde 70 oranına kadar verebiliyor. Bu da aracın poliçe değerine göre belirleniyor. Poliçe değeri üzerinde 100.000 TL olan bir ikinci el aracın maksimum kredisi 70. bin tl oluyor. Bu orana kadar alacağınız kredilerle birlikte sizler de ikinci el araç kredisi alabilirsiniz ve uygun geri ödeme seçenekleriyle uygun 2. el araç kredi faizleri ile işlemlerinizi organize edebilirsiniz. Bazı galeriler bu konuda hızlı çalışmalar sunuyor. Anlaşmalı bankalar üzerinden kolayca kredi alabiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.