Artı İşareti Nasıl Yapılır 2021

0

Artı işareti nasıl yapılır? iki çizginin yatay ve dikey olarak birbirini kesmesi sonucu oluşmuş olan bir işarettir. Artı işareti genellikle matematik alanında toplama işareti olarak kullanılmaktadır. Sadece matematik alanlarında değil birçok alanda artı işareti kullanılmaktadır. Artı işareti kullanılmakta olan alanı pozitif hale getirmektedir. Artı işaretinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Bu alanlardan en önemlisi matematik ve sayılar olmaktadır. İlk olarak toplama işareti olarak kullanılmakta olan bu işaret, iki sayının ortasında bulunduğunda, sağındaki ve solundaki sayıların toplanması gerektiğini göstermektedir. Artı işaretinin bir diğer anlamı pozitiflik göstermesidir. Herhangi bir sayının önüne getirilen artı işareti, önünde olduğu sayıyı pozitif hale getirmektedir. Artı işareti sıklıkla, televizyon, sinema yayınları gibi alanlarda da sıklıkla görülmektedir. Bu tip yerlerde kullanılan artı işaretleri, o sayının altındaki yaş kısımları için içeriğin uygun olmadığını ifade etmektedir.

Eksi İşareti

Artı işareti nasıl yapılır? 

Eski işareti, tek bir yatay çizgiden oluşmaktadır. Eksi işareti kullanım, görev ve anlam açısından tam olarak artı işaretinin zıttı olmaktadır. Eksi işareti de en az artı işareti kadar sıklıkla kullanılmakta ve bu işaret ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Eksi işaretinin en önemli görevi matematik alanında olmaktadır.

Matematik alanında sıklıkla kullanılan bu işaret, çıkarma işleminin de bir sembolü olmaktadır. Eksi işareti, iki sayının ortasında yer almaktadır. Solundaki ve sağındaki sayıların bir matematik işlemini dönüşmesini sağlayan eksi işareti, soldaki sayıdan sağdaki sayının çıkarılması anlamına gelmektedir. Eksi işareti, matematik için önemli olduğu gibi kullanıldığı yere negatiflik anlamı katmaktadır. Herhangi bir sayının önüne geldiğinde o sayı negatif olmaktadır. Eksi işaretinin bir diğer kullanım alanı da derecelerdir. Hava durumu tahminleri yapılırken de eksi işareti kullanılmaktadır.

Artı İşareti Nasıl Yapılır?

Artı işareti nasıl yapılır? Sorusu artı işaretini kullanmak isteyen bireylerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri olmaktadır. Matematik gibi birçok önemli alanda kullanılan artı işareti aynı zamanda bulunduğu yere pozitiflik anlamı katmaktadır. Artı işareti, iki çizginin birbirini kesmesi ile oluşmaktadır. Bir çizgi dikey, bir çizgi de yatay olarak uzanmakta ve birbirlerini ortadan kesmektedirler.

Artı işaretinin gösterimi (+) bu şekilde olmaktadır. Peki artı işaretleri bilgisayarda nasıl kullanılmaktadır. Artı işaretlerini bilgisayarda kullanmak oldukça kolaydır. Bunun sebebi artı işaretinin bilgisayar üzerinde yer almasıdır. Artı işareti klavye üzerinde yer alıyorsa, sadece o tuşa basmak yeterli olacaktır. Eğer ki yoksa, bu durumda shift tuşu kullanılarak artı işareti yapılmaktadır.

Eksi İşareti Nasıl Yapılır?

Artı işareti nasıl yapılır? devamında en fazla sorulan soru Eksii işareti nasıl yapılır? Sorusu bilgisayarlarında eksi işaretini kullanmak isteyen bireyler tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Eksi işaretini bilgisayar üzerinde kullanmak oldukça kolaydır. Eksi işareti, genellikle bilgisayar klavyeleri üzerinde bulunmaktadır. Eksi işaretinin, bulunduğu tuşa basmak yeterli olacaktır. Ancak eksi işareti bir sayı ile birlikteyse shift tuşu kullanılmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku