Aşı Olan Herkese Devlet 678 TL Ödeyecek!

Aşı Olan Herkese Devlet 678 TL Ödeyecek!

0 41.414

Aşı Olan Herkese Devlet 678 TL Ödeyecek!

Hükümet müjdeyi birçok vatandaş için verdi. Birbiri ardına gelen bu güzel haberler, iddialara göre zor zamanlarda iş sıkıntısı çeken vatandaşlara 678 Türk Lirası ödenecek.

Aşı olan herkes bu destek ücretini alabilir mi gibi birçok soru vatandaşlar tarafından daha şimdiden sorulmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı coronavirüs dönemi nedeniyle 678 Türk Lirası destek ödemesi yaptı.

Lakin 678 Türk Lirası ödemesi için kampanya ile yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Aşı yaptıranlara para ödeneceği iddiası şimdiden birçok yerde konuşulmaya başlandı bile. Bugüne kadar milyonlarca aile devletin yapmış olduğu destekle zor şartlar altında mücadele etmeye çalıştı.

Aşı Yaptıranlar Bu Kampanyadan Yararlanabilir mi ?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı coronavirüs döneminde birçok kişiye destek oldu. Lakin son iddialarla birlikte aşılı kişilere para ödenip ödenmeyeceği sorusu şimdiden gündemde popüler olmaya başladı. İki doz aşı yaptıranlara bir miktar aşı parasının verileceği söyleniyor. (2. doz) aşı yapılmayan kişilerin başvuruları reddedilecektir. 678 Türk Lirası yardımdan aşı olmayanlar yararlanamayacak.

Maddi Açıdan Sıkıntı Çeken Vatandaşlara Verilebilir

Aşılanan vatandaşların para talebiyle birlikte hem aşılanan vatandaşlara hem de ihtiyaç sahiplerine verileceği söyleniyor. Henüz resmi bir açıklama olmasa da resmi bir açıklama geldiğinde zekaa.com’da bu haberi duyuracağız. Aşı iddialarının yan etkileri ve aşı olan kişilerin halen coronavirüs’e Yakalanma tehlikesi olması birçok vatandaşın aşı hakkındaki düşüncelerini büyük ölçüde değiştirdi. Ancak Türkiye’nin bazı bölgelerinde aşı sayısı fazla iken, çoğu ilde aşılar fazlasıyla yavaşladı ve gruplar olsun tekil şahıslar olsun aşı karşıtları ortaya çıkmaya başladı.

Aşı olmak istemeyen bu kişiler sosyal medya hesaplarında aşıya karşıyız sloganları ile beraber etrafındaki kişilerin de aşı olmasını engelledi. Yaşanan bu durum ile beraber de devlet aşı olmayı zorunlu hale getirecek bazı durumlar ortaya çıkartmaya başladı. En başta gelen, aşı olmayan kişiler Devletin sunmuş olduğu pek çok haktan mahrum olabilecekler. Devlet aşı olmaya teşvik için de bu şekilde bir para kampanyaları düzenlemeye başlayabilir. Zira böyle bir durumda birçok vatandaş aşı olmaya teşvik edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.