Aşı Olanlara Kötü Haber Mehmet Ceyhan’dan

Aşı Olanlara Kötü Haber Mehmet Ceyhan'dan

0 1.585

Aşı Olanlara Kötü Haber Mehmet Ceyhan’dan

Profesör Doktor Mehmet Ceyhan, koronavirüs‘le mücadele kapsamında toplu etkinliklerde ve okullarda aşısızlara getirilen yeni PCR testiyle ilgili olarak, bu testin aşı olmuş kişiler için zorunlu hale getirilmesi gerektiğini savundu.

 

Mehmet Ceyhan, “PCR testleri normalde aşılı veya da aşısız yapılmalı” şeklinde konuştu. Çünkü taşıma açısından kesinlikle bir risk oluşturmaz. Ayrıca da PCR testlerinin doğru sonuç verme şansı yüzde 50 civarında.”

 

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için ise, şehirlerarası seyahati, konser veya sinema gibi halka açık etkinliklerde aşısız olan vatandaşlara PCR testi yapılması zorunludur. Öte yandan da yüz yüze eğitimlerin başlaması nedeniyle yakın zamanda aşı yaptırmayan öğretmen ve personele haftada tam iki kez PCR testi yaptırma zorunluluğu getirildi.

“Aşı Yapılan Kişilere PCR Testi de Yapılmalı”

Okullar için açıklanan coronavirüs uygulamasını eleştirerek biraz fazla risk alındığını belirten Profesör Doktor Mehmet Ceyhan, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Mehmet Ceyhan, katıldığı bir canlı yayında, PCR testinin sadece aşısız olanlara değil, aşılı kişiler için de uygulanması gerektiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.