Aşısız Olanlar İçin Kapalı Alan Kısıtlaması!

Aşısız Olanlar İçin Kapalı Alan Kısıtlaması!

0

Aşısız Olanlar İçin Kapalı Alan Kısıtlaması!

Koronavirüs kaynaklı ölüm sayısının azalmaması ve aşıya olan ilginin beklendiği kadar artmaması ve kış aylarıyla birlikte de kapalı mekanlara girme zorunluluğu nedeniyle bir çeşit yeni önlemler gündeme geldi.

Yeni alınacak kararların, eylül ayının ikinci yarısından sonra hemen alınacağı iddia ediliyor. Hastanelerin yoğun bakımlarında doluluk oranlarının artması nedeniyle tüm hazırlıklar da yoğunlaştı.

Özellikle de üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, toplumsal hareketlilik de fazlasıyla artacak. Veli ve öğretmenler arasında aşısız olanların sayısında azalma olacağı ve de zorunlu PCR uygulamasının, bu kesimde aşı yaptıranların sayısını büyük ölçüde arttıracağı öngörülüyor.

Koronavirüs kaynaklı ölüm sayısının halen azalmaması ve de aşıya olan ilginin beklendiği kadar artmaması ve kış aylarıyla birlikte de kapalı mekanlara girme zorunluluğu nedeniyle bir çeşit yeni önlemler gündeme geldi.

Karar Aşamasında Olan Öneriler

Tartışılan yeni önlemler şu şekilde:

  1. Öneriler arasında aşı yaptırmayanlara yönelik PCR testi zorunluluğu getirilen alanların kapsamının genişletilmesi, AVM’lerin de bu kapsam içine alınması bulunuyor.
  2. Yapılan toplantılarda, kapalı mekanlar ve de kamu kurumları için ‘ikili’ uygulamalar öngörülüyor.
  3. Dışarıya hizmet veren bu kamu kurumları, lokanta ve kafeler ile kütüphane gibi çeşitli mekanlara aşısızlar için ayrı bölüm yapılması da tartışılıyor. Bunların uygulanmasında çokça güçlükler yaşanacağını dile getirenler de oluyor.
  4. Parasız yapılacak olan PCR testlerinin, bir süre sonra da paralı olarak uygulamaya konulmasını dile getirenler de bulunuyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku