Aslan Burcu Genel Özellikleri 2021

0

Esmer de doğsalar sarışın olurlar, tabirinde bulunulan aslan burcu genel özellikleri; liderlik, yöneticilik, iktidarlık denince akıllara gelen ilk burçtur. Liderlik yönü, burcun aslan ile sembolize edilmesinin başlıca nedenlerindendir. Boşuna ormanın kralı denmemiş aslan için.

 

Yönetici gezegeni güneştir. Isı ve ışık kaynağı olan güneş aslında diğer gezegenler için çok önemlidir. Adeta onların karşısında bir koltukta oturur gibi liderliğinin ve ışıltısının gücüyle hükmetmektedir. Aslan burcu insanının da çevresine karşı duruşu aynı bu şekildedir.

 

Dikkatleri üzerine çekmeyi çok severler aslan burcu insanı. Bir şekilde hayat amacı bu şekilde yol almaktadır. Herhangi bir eşyayla, herhangi bir ortam içerisinde emdamla yürümeyi eksik etmez ve tüm dikkatleri üzerine çeker. Gerekirse zekasını kullanır ve dikkatleri üzerine yine de çeker.

 

Altına ve altın tonlu aksesuarlara düşkünlerdir. Modaya, markaya ve kaliteye çok önem verirler. Bu yüzden bunları elde etmek için sağlıksız harcamalar yapabilirler.

Aslan Burcu Kadını

Pohpohlanmayı çok severler. Onu yüceltecek kelimeleri söylenmeniz sevgisini kazanmanızı sağlayacaktır. Egoları çok yüksektir. Bu sebepten zaman zaman narsist olabilirler. Bulundukları her yerin kralı veya kraliçesi olmak onlar için çok önemlidir. Olar için insanlar onların, değerini bilmek ve ışıltılarına karşın göz kamaştırmak için vardır. Bunların dışında paylaşımcılardır. Herkesten daha çok zeki olduklarını düşünürler ve bu yüzden de bilgiye açık olup bildiklerini aktarırlar. Kendilerine aşıktırlar. Kadı da erkeği de zordur. Kendilerini, insanlara bir lütuf olarak görürler.

Aslan Burcu Kadını Özellikleri

Mahallenin abisi ya da ablasıdır aslan burcu. Bu yönleri yardım etmeyi sevmelerinden gemiştir. Tabi, iyiliklerinin karşılığı olarak övgü isterler. Karşı tarafa bu şekilde çalışırlar. Övgüyü kendilerince içselleştirirler. Övgü onları harekete geçirir ama her aslan burcu her övgüyle gaza gelmeyebilir. Zeki olanları boş övgüyü sevmez ve kolay kolay gaza gelmez.

 

Aslan burçları, yapı olarak gözleri iridir ama patlak gözlü değillerdir. Hoş bakışları vardır. İyi görmek ve gözleriyle analiz etmek onlara göredir. Elleri zarif ve parmakları uzun, incedir. Saçları çok hoştur ve uzun saçları severler. Seyrek saçlı da olsalar en ömli bakımı yaparlar saçlarına. En çok saç ekimi yapan burçtur.

Aslan Burcu Erkeği

Çok kaprisli olduklarından onları mutlu etmek zordur. Yaptıkları işin hakkını verdiklerinden dolayı düzgün bir insan olmaya özen gösterirler. Bu nedenle arzu ettikleri övgüye genellikle layıktırlar.

aslan burcu

Hediye konusunda baya kapris yapar aslan burcu. Lüks eşyalardan ve ortamlardan hoşlanır. Bir yengeç burcu gibi küçük eşyalara, hediyelere büyük anlamlar yüklemez. Ona verilen armağanlar hep en iyisi olmalıdır. Ona göre verilen hediyenin kalitesi verilen değer demektir. Beğenmediği hediyeyi dile getirmeyebilir. Hatta hediyeyi verene teşekkür eder fakat onu içten içe bir köşeye yazar. Kendi içinde bir hiyerarşi kurup onu öven ve en iyi hediyeleri layık göreni bu düzenin başına ekler.

 

Yardım etmeyi severler ama hava atabilecekleri yardımı yapmayı daha çok severler. Cömertlerdir de ve sevgilerini vermekten çekinmezler ama karşılığını da hep almak isterler. Onların verdikleri sevgi bumerang gibidir. Gitti yönden tekrar geri dönmesini bilmelidir.

Aslan Burcu Hangi Ay

Aslan burcu insanı genelde gür seslidir. Sesleriyle dikkat çekerler. Giyim konusunda bazen kokoş olurlar. Renk cümbüşü elbiselerle göz boyamak onlara göredir. Her yaşta bu renkli elbiselere hayır demezler. Kıyafette kombin oluşturmak pek onlara göre değildir. Sırf dikkat çekmek için alakasız parçaları bir araya getirebilirler.

Bazen çok çalışkan, bazen çok tembeldirler. İstemedikleri bir işi yapmaya asla kalkışmazlar. Çok karakteristik özelliklere sahiptirler.

 

Aslan burcunun çocuklukları da çok renklidir. Etkinliklerde en önde olan çocuklardır genelde. Kırmızı, turuncu gibi dikkat çekici giysileri giyerler. Tiyatroyu severler. Annelerinin en renkli kıyafetlerini, topuklu ayakkabılarını, ilgiç takılarını ve makyajlarını kullanıp aynanın karşısına geçerek taklit yaparlar. Bu şekilde kendileriyle oynamayı ve aynada kendilerini seyretmeyi çok severler.

 

Parfümü çok severler. Parfümde seçici ve istikrarlıdırlar. Yani kullandıkları bir parfüm kokusu, devamlı kullandıkları koku olur. Kokuda klasik takılırlar. Yıllanmış şarap gibi mazileşir onların kullanmaya başladıkları parfüm kokuları.

 

Sofra düzenlenmesinde çok başarılılar fakat yemek hazırlamakta öyle değiller. Soranın tabağı, çatalı, bardağı, çiçeği, şamdanı vs. ondan sorulur. Aslan burcu son derece keskin burçlardan birisidir. Özelikleri çok net olması sebebiyle oldukça fazla dikkat çekmektedir. Birçok kişi direk olarak bu burcu anlar.

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku