Avans Ödemesi Yapılacak Ayrıntıları Gecikmeden Öğrenin! 

Avans Ödemesi Yapılacak Ayrıntıları Gecikmeden Öğrenin! 

0

Avans Ödemesi Yapılacak Ayrıntıları Gecikmeden Öğrenin!

Avans ödemelerinin hemen yapılmasına karar verildi. Yapılan açıklamalarda konunuta dair tüm detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. Türkiye Sigorta Birliği tavsiye kararını açıkladı. Türkiye Sigorta Birliği yönetim Kurulu’nca yapılan olağanüstü toplantısında, Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketi kapsamında hasar gören şahısların ödemelerine ilişkin dikkat çekici tavsiye kararları alındı.

Avans ödemelerinin yapılacağı duyuruldu.    Türkiye Sigorta Birliği yapılan açıklamada, Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet ve yakınlarına da başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar dilendi.

Yapılan açıklamada, Birliğin Yönetim Kurulu’nun, dün olağanüstü şekilde toplandığı, 11 Ağustos tarihinde Bartın, Kastamonu ve Sinop vilayetlerinde meydana gelen sel ve su baskınlarının yol açtığı hasarlara ilişkin, çeşitli tazminat ödemelerinin sürecini hızlandırılarak mağduriyetin bir an önce giderilmesi için gelişmelerin değerlendirildiği ifade edilerek, toplantıda takdiri üyelere ait olmak üzere tavsiye niteliğinde (kesin olmayan) şu  kararlar alındı:

 

“Zararların en kısa zamanda giderilebilmesi, sektöre yönelik oluşabilecek olumsuz algının biran önce önlenebilmesi ve yaşanan bu olağanüstü durumu göz önüne alarak, hasar tazmin sürecinin hızla işletilebilmesi için, evrak temin sürecinde sigortalılara gerekli kolaylıkları sağlayarak sürecin hemen hızlandırılması tavsiye edilmektedir. Oluşan zararların kapsam dahilinde olduğu tespit edildikten sonra ise izlenmesi gereken hasar prosedürleri sonuçlanana kadar şirketlerin kendilerinin belirleyecekleri bir tutarda avans ödemesi yapılması tavsiye edilmektedir.”

Yapılan açıklamada, bu tavsiyeler neticesinde, sigortacılık sektörünün ilgili  tüm paydaşlarla birlikte iş birliği ve sağduyu içinde, tüm gücünü, tecrübesini ve kaynaklarını  Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda en verimli, en iyi şekilde kullanarak yapılan ekonomik faaliyete destek vermeye devam edeceği belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku