BAE Sedat Peker’i Türkiye’ye Teslim Ediyor!

BAE Sedat Peker'i Türkiye'ye Teslim Ediyor!

0

BAE Sedat Peker’i Türkiye’ye Teslim Ediyor!

Birleşik Arap Emirlikleri Prensi olan Tahnun’un Türkiye ziyaretinin detayları paylaşılmaya başladı. Katarlı bir yayından kaynak, Türkiye’nin tüm taleplerini kabul eden Prens Tahnun’un Sedat Peker ve de 3 FETÖ’cü subayı Türkiye’ye teslim edeceğini belirtti.

“Prens Tahnun’un Türkiye ziyaretinin bir perde arkası” ifadeleriyle bu sürpriz toplantının detaylarını anlatan “Radi’ul Katari” adlı sosyal medya hesabı detayları şu ifadelere degindi: Prens Tahnun, ABD pasaportu taşıyan Yahudi bir işadamı (Hakan Fidan ve de Tahnun görüşmesini ayarlayan arabulucu kişi) ile beraber, çarşamba günü, MİT Başkanı olan Hakan Fidan’ın koordinesinde Türkiye’ye geldi.

Prens Tahnun’un ısrarı sonucu Hakan Fidan, Erdoğan ve Tahnun görüşmesini ayarladı. Hakan Fidan ve Prens Tahnun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gitti. Fidan ve Tahnun arasında irtibatı sağlayan arabulucu Yahudi ise de ilk görüşme mekanında kaldı. Erdoğan ise o sırada Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmet’le birlikte görüşmedeydi.

Bileşik Arap Emirlikleri Sedat Peker’i Teslim Edecek

“Radi’ul Katari” adlı hesap tüm bu detayları aktarırken görüşme sonucunda BAE’nin Türkiye’nin tüm taleplerini sonuç olarak kabul ettiğini, BAE’nin Türkiye’nin güvenliğini tehlikeye atmayacağına dair de bir söz vermesinin yanı sıra bir güvenlik anlaşmasının da imzalandığını belirtiyor.

Bir kaynaktan aktarılan bilgilere göre, Prens Tahnun’un Sedat Peker ve de Gülen’in dosyaları da dahil olmak üzere Hakan Fidan’ın tüm isteklerini kabul ettiğini ifade ederek Sedat Peker’in ve darbeci 3 FETÖ’cü subayın da Türkiye’ye teslim edileceğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku