Bakan Murat Kurum Duyurdu! Her Ay 1,150 Lira Kira Desteği

1,150 Lira Kira Desteği

0

Kira Desteği ; Ankara’da gerçekleşmiş olan ve 11 binanın boşaltmasıyla önlenen inşaat sorununa ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklama yapıldı. Bunun için sadece 2 dairemiz kaldı. 1 vatandaşımız yurtdışında, bir vatandaşımız ise rahatsız olduğundan ötürü en geç 1 ay içinde inşaat sürecini başlattık 1 yıl içinde teslimini gerçekleştirmiş olacağız.

kira yardımı

11 binanın da içinde bulunduğu 135 bağımsız bölümün 5 ticari ünitenin yıkılma riskinin, göçme riskinin olduğu düşüncesiyle yapılan bu alanda kentsel dönüşüm yapılması kararı aldık. Projeyi fiilen yürütmekteyiz. Eşyalarını alamayan vatandaşlara 30 bin lira eşya yardımı, kiracılara ise taşınması için 2,500 lira kira yardımı, ev sahibine 5,750 lira peşin olmak kaydıyla 1,150 lira aylık olarak destek verileceklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum duyurdu. Devlet destekli olan desteğin bin 150 lira kadar kira yardımı, 2 bin 500 lira taşınma, 30 bin lira kadar eşya desteği verileceğini duyurdu. Çevre ve şehircilik bakanlığı Murat Kurum, Açelya Apartmanı ve etrafında oluşan riskli durumda olan binaların sahiplerine yardım edileceğini açıkladı.

Ankara’da gerçekleşmiş olan ve 11 binanın boşaltmasıyla önlenen inşaat sorununa ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklama yapıldı.

Boşaltılan binalarda oturan vatandaşlara 30 bin liraya kadar eşya yardımı, kiracılara ise 2,500 lira taşınma yardımı, mal sahiplerine ise 5,750 lira peşin olmak üzere her ay da 1,150 lira kira yardımı sağlanacaktır.

Kira Desteği ; Bakan Kurum’un açıklaması

Ankara’mıza geçmiş olsun dileklerimizi iletelim. Burada bulunan alan Çankaya’ da bulunan Açelya sitesinin bulunduğu alandayız. Açelya sitesinin altında ki inşaatta kontrolsüz kazı yapılması sebebiyle 21 apartman 900 vatandaşımız risk altında kalmıştı.

Bu konu için tüm ekiplerimiz seferber oldu. Yapılacak olan tüm çalışmaları titizlikle yürütmekteyiz. Yıkım sürecinde ve yapılan incelemeler esnasında tüm binaların tespiti süresince beraber hareket ettik. Kontrolsüz kazı sebebiyle Açelya Apartmanı’ nı yıkmak durumunda kaldık. Vatandaşlarımızın canıma ve malına zarar gelmeyecek şekilde işlemleri gerçekleştirdik.

Kira desteği ; 11 binanın da içinde bulunduğu 135 bağımsız bölümün 5 ticari ünitenin yıkılma riskinin, göçme riskinin olduğu düşüncesiyle yapılan bu alanda kentsel dönüşüm yapılması kararı aldık. Projeyi fiilen yürütmekteyiz. Eşyalarını alamayan vatandaşlara 30 bin lira eşya yardımı, kiracılara ise taşınması için 2,500 lira kira yardımı, ev sahibine 5,750 lira peşin olmak kaydıyla 1,150 lira aylık olarak destek verileceklerini söyledi.

Kira desteği ; Bunun için sadece 2 dairemiz kaldı. 1 vatandaşımız yurtdışında, bir vatandaşımız ise rahatsız olduğundan ötürü en geç 1 ay içinde inşaat sürecini başlattık 1 yıl içinde teslimini gerçekleştirmiş olacağız.

Tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz  bir daha inşallah böyle bir kaza bela yaşanmamasını diliyoruz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku