Bankalardan Uygun Taşıt Kredisi! Herkes Araç Sahibi Olacak…

Bankalardan Uygun Taşıt Kredisi! Herkes Araç Sahibi Olacak...

0

Bankalardan Uygun Taşıt Kredisi! Herkes Araç Sahibi Olacak…

Yeni araç alacaklar, otomobilini yenisiyle değiştirmek isteyenler için bankalardan müjde geldi. Yapılan ÖTV indirimi sonrası pek çok vatandaş otomobil almak için harekete geçti. Nakit ihtiyacı olan tüm vatandaşlara da destek Halkbank ve Vakıfbank bankalarından geldi.

Halkbank ve Vakıfbank’ın Verdiği Düşük Faizli Kredi

Coronavirüs pandemisi döneminde özellikle toplu taşıma kullanmak istemeyen vatandaşlar, otomobil almak için adım attı. Kredi faizlerinin ve de ÖTV’nin yüksek olması çok büyük bir engel oluyorken devlet bu duruma el attı. ÖTV’nin daha çok yükselmesine dur diyen devlet ÖTV’de çeşitli düzenlemeler yaparak ÖTV indirimi oluşturdu. Hal de böyle olunca araç almak isteyen kişiler soluğu otomobil bayilerinde aldı. Devletin yaptığı ÖTV indiriminden yararlanmak isteyen vatandaşlara bir müjde de o bankalardan geldi. Halkbank ve Vakıfbank bankaları isteyen herkesi araç sahibi yapacak o kampanyalarını duyurdu.

12.08.2021 tarihinde Resmi Gazete tarafından yayımlanan ÖTV indirimi haberi, araç almak isteyen vatandaşlara büyük destek oldu. Sıfır araçlara uygulanacak bu indirim, ikinci el araç fiyatlarında da büyük bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Hem ekonomiyi canlandırmak hem de vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bankalardan da kampanyalar gelmeye başladı.

Halkbank 2. el Araç Kredisi

Halkbank, yaptığı kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Araç almak isteyen tüm vatandaşların ayağını yerden kesmek için devasa bir kampanya daha başlattı. 50.000 TL kredi için 48 ay vade, %1,56 faiz oranı belirledi. Halkbank, bu krediyi verirken  çeşitli şartlar arıyor, krediyi sadece 7 yaşını geçmemiş otomobiller için vereceğini belirtirken ödemelerde de kolaylıklar sunuyor. Eşit taksit imkanı veya 3 ay erteleme seçeneği ile vatandaşlara büyük destek sunan banka, vatandaşa destek olmaya geliyor.

Vakıfbank 2. el Araç Kredisi

Vakıfbank, yaptığı kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Araç almak isteyen tüm vatandaşların ayağını yerden kesmek için devasa bir kampanya daha başlattı. 50.000 Türk Lirası kredi tutarı için 48 ay vade, %1,50 oranında faiz uygulayan Vakıfbank, ödemede de vatandaşı yormuyor. 3 ay süreyle erteleyebileceğiniz veya 3 aylık periyotlar halinde ödeme imkanı sunan Vakıfbank  vatandaşa destek olmaya geliyor. Vakıfbank, almak istediğiniz otomobillerin fatura tutarları üzerinden farklı vade seçenekleri sunmaktadır.

-120.000 TL ve bu fiyatın altında olan araçlar için 48 ay,

-120.001-300.000 TL aralığında olan araçlar için 36 ay,

-300.001-750.000 TL aralığında ki araçlar için 24 ay,

-750.000 TL fiyat etiketinin üzerindeki araçlar için ise 12 ay süreye kadar vade imkanı sunmaktadır.

Eğer otomobil sahibi olmak istiyorsanız, Halkbank ve Vakıfbank’ın yaptığı kampanyalar için en yakın banka şubelerini ziyaret edebilir ve bu şekilde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku