Bankaların Kara Listesi Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021

0 135

Bankaların kara listesi son yaşananlarla birlikte en çok merak edilen konular arasına girmiş bulunmaktadır. Özellikle ülkemizde pandemi dönemi ile birlikte yaşanan ekonomik ve nakit sıkıntılar sebebiyle kişilerin paraya olan ihtiyaçları da gün geçtikçe arttı. Birçok esnaf iş yerini kapattı. Aileler geçinmekte zorlanıyorlar, işsiz kalan birçok insan da bulunmaktadır.

Haliyle nakitte olan ihtiyaç da bir hayli artıyor. Birçok insan öncesinde kullanmış olduğu kredileri ve kredi kartı taksitlerini ödeyemiyor ve bankaların kara listesi içerisine giriyorlar. Bu durumun öncesinde de kara listede bulunan birçok kişi bulunuyor. Şuan mevcutta ihtiyaçlarını ve borçlarını kapatabilmek için kredilerden nasıl yararlanabilirler, bunları araştırmaktadırlar.

Sicili bozuk olan ve kara listede olan kişiler kredi kullanabilirler mi? Banka ile icralık durumda olan kişiler kredi kullanamıyorlar ama daha öncesinden kredisini ödemeyip kara listede olup borcunu kapatan kişiler ve kredi puanı düşük olan kişilere bankalar tolerans sağlayarak kredi sunuyorlar. Ayrıca bankaların kara listesi ortaktır. Örneğin; Vakıfbank’ta kara listeye girmeniz durumunda diğer bütün bankaların da kara listesinde oluyorsunuz ve bankalar tekrar kredi sunabilmek için en az 2 Kefil istiyorlar. Ayrıca birçok banka kara listede bulunan kişilere kredi kartı vermiyor. Vermesi durumunda ise düşük limitli kredi kartı sunuyorlar.

Sicili bozuk ve kara listedeki kişilere kredi veren bankalar

Birçok banka 10.000 TL’ye kadar, 6 ay sonra ödemeli kredi hizmeti sunmaktadır. Kara listede olanlara kredi veren bankalar; DenizBank, Enpara, Ziraat Bankası, GarantiBBVA, Odeabank, Alternatif Bank ve Fibabank’tan kredi kampanyaları.

Bankaların Kara Listesi

Odeabank sicili bozuk olan ve kara listede olan kişilere 36 aya varan vadelerle kredi hizmeti sunmaktadır.

Bankaların Kara Listesi

Ziraat Bankası ve kredi fırsatı:Ziraat Bankası kara listede olan kişilere 3000 TL ile 10.000 TL arasında, 6 ay ödemesiz kredi fırsatı sunmaktadır. Bankaya ek gelir göstermek gerekmektedir.

Burgan Bank kredi kampanyaları: Burgan Bank ülkemizde uzun yıllardan beri hizmet veren aslında adını çok da duymadığımız bankalardan birisidir. Burgan Bank kara listede olan, sicili bozuk olan kişilere kefilsiz hızlı bir şekilde dijital ortamlardan kredi hizmeti sunmaktadır. Kredilerine sağlık, evlilik, eğitim ve ihtiyaç gibi konuları özel sunuyor. Bankanın resmi internet sitesinden anında başvuru yapabilirsiniz.

Sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalar: Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Odeabank sicili bozuk olan kişilere kredi kartı vermektedir ancak kredi kartının limiti düşük meblağlarda olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.