Banu Alkan’ Şok Suçlama-75 Bin TL Tazminat

Ünlü şarkıcı Banu Alkan’ a şok suçlama. Beyaz Orkide şarkısında yer alan nakarat kısmının kendine ait olduğunu söyleyen Nicole Rona ünlü sanatçıya dava açtı.

0

Ünlü şarkıcı Banu Alkan’ a şok suçlama. Beyaz Orkide şarkısında yer alan nakarat kısmının kendine ait olduğunu söyleyen Nicole Rona ünlü sanatçıya dava açtı. Sesinin izin alınmadan kullanıldığını söyleyen ünlü şarkıcı Nicole Rona parçanın nakarat kısmında ünlü sanatçının playback yaptığını öne sürdü. 75 bin TL’ lik tazminat davası talebinde bulunan ünlü sanatçı sesin kendisine ait olduğunu savunuyor.

Banu Alkan
Banu Alkan

9 yıl önce deneme yapılan sesi kullanılmış

Banu Alkan’ a yönelik Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi kapsamında sesinin kullanılması yönünde tecavüz refi ve tecavüz meni olarak dava açıldı. İlyas Geyik tarafından avukatlığı yapılan ünlü şarkıcı Nicole Rona yaklaşık olarak 9 yıl öncesinde ses denemesi yaptığı açıklandı. Sanatçı Rona’ nın onayı ve bilgisi dışında bu ses kaydının yapıldı ve bunu da onay almadan Ünlü sanatçı Banu Alkan’ ın Beyaz Orkide şarkısına eklediği iddia ediliyor.

Banu Alkan’ a maddi / manevi talep

Kendi sesi gibi gösterdiği şarkının ortalama 4 yıldır dinlendiği ve piyasaya sürüldüğü biliniyor. Özel okuma yapılan alanı sanatçının kendi sesi gibi lense etmesi dilekçede yer verilen ayrıntılardan. Savcılığa intikal eden konuda bilirkişi raporu bulunmakta. Bilirkişi raporunda yer alan bilgide de Rona’ nın iddialarının doğruluğu kanıtlandı. Konu ile ilgili araştırmaların sürdüğü belirtiliyor. Banu Alkan’ a ihtarın iletildiği bilinmekte. Dilekçede yer alan iddialara göre ünlü sanatçıdan talep edilen 25 bin TL maddi 50 bin TL ise manevi tutar talep edildi. Toplamda ünlü sanatçıdan talep edilen tutar 75 bin TL olmakta.

Ünlü sanatçı bu zamana kadar hep farklı yönleriyle gündeme gelmişti. Sinema ve televizyon alanında çok fazla başarısı bulunan ünlü sanatçının suçlamalar ile ilgili henüz bir açıklaması bulunmuyor. 30 yakın şarkısı bulunan sanatçı geçmişten günümüze bir çok projede yer almıştır. 63 yaşındaki ünlü sanatçı geçtiğimiz yıllarda Türk Sinemasının En Güzel Kadını ünvanını aldı. Ondan öncesinde Yeşilçam 100. Yıl Onur ödülü ve Türk Sinemasının Gelmiş Geçmiş Yaşayan En Güzel Kadını ödülüne de layık bulunmuştu.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırladığımız İngiltere Türkiye’yi Kırmızı Listeden Çıkarıyor adlı yazıya göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku