Başvuru Şartı Yok! Anında Hesaplara Yatıyor, İşte 1250 TL Almanın Şartları

0

Milli Eğitim Bakanlığı’na bünyesinde görev alan kadrolu ve sözleşmeli tüm öğretmenler, müdürler ve müdür yardımcılarına yeni öğretim yılına hazırlık ücreti olarak 1.250 TL ödemek yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tüm illere yazı göndererek bu yıl ödenecek olan yeni yıla hazırlık ödeneğinin 1.250 TL olduğunu duyurdu.

Tüm kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere, müdür ve müdür yardımcılarına ödenecek olan tutar hesaplara yatırılmaya başladı. Farklı sebeplerden dolayı görevinin başında olamayanlar ise göreve başladıkları tarihten itibaren bu ödenekten faydalanabilecek. Hiçbir başvuru şartı olmaksızın tüm hesaplara ödemeler gerçekleştirilmeye Eylül ayı itibarı ile başlandı.

eğitim hazırlık ödeneği

Eğitim Hazırlık ÖdeneğindenKimler Nasıl Faydalanabilecek?

Bu yıl ödenecek olan eğitime hazırlık ödeneğinden Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli tüm sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler yararlanabilecek. Ayrıca cezaevi hizmetlerinde görev alan müdür, eğitmen, yönetici, uzman ve uzman yardımcıları da ödenekten yararlanabilecek. Bu kadroların dışında kalan memur, hizmetli ve diğer çalışanlar bu ödenekten yararlanamayacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzası ile tüm illere gönderilen yazı ile ödemeler Eylül ayı itibarı ile hesaplara yatmaya başladı. Yeni eğitim yılında destek olarak alınan karar ile birlikte başvuru şartı olmaksızın ödemeler hesaplara 1.250 TL olarak geçecek.

Tüm İllerde Ödenmeye Başlandı

Neredeyse tüm eğitimcileri kapsayan yeni yıla hazırlık ödeneği tüm illerde hesaplara yatmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in imzası ile tüm illere gönderilen yazı ile başlatılan yeni yıla hazırlık ödeneğinden tüm öğretmen, müdür ve müdür yardımcıları herhangi bir başvuruya gerek kalmadan faydalanabilecek. Bu sene belirlenen eğitime hazırlık ödeneği olan 1.250 TL tutarındaki bedel tüm eğitimcilerin hesaplarına Eylül ayı itibariyle başvuru şartı olmadan ödenmeye tüm illerde başlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku