Bayram bitmeden online başvuru yaparak alabilirsiniz! PTT üzerinden Aile Bakanlığı bu şartları Taşıyan herkese para veriyor. İşte şimdi başvuru şartları ve başvuru kanalları!

0

Bayram bitmeden online başvuru yaparak alabilirsiniz! PTT üzerinden Aile Bakanlığı bu şartları Taşıyan herkese para veriyor. İşte şimdi başvuru şartları ve başvuru kanalları!

Aile Bakanlığı tarafından kurban bayramında ihtiyaç sahibi olan ailelere güzel haber verildi bayramda da geçimini sağlayamayan aileler için bakanlık o çıktığı kanallar üzerinden yardım vermeye devam ediyor. Kişilerin gelir durumu engellerini veya ihtiyaç sahibi olmalarına göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemeleri değişiyor ve yapılıyor.

Binlerce vatandaşın yüzünün gülmesi ne sebep olan bu destek bayramda daha devam ediyor.
Bayram bitmeden online başvuru yaparak alabilirsiniz! PTT üzerinden aile Bakanlığın bu şartları Taşıyan herkese para veriyor! Dar gelirli olan vatandaşların Kurban bayramında da Aile Bakanlığı yanında olmaya devam ediyor.

Bayram boyunca da devam ettiği öğrenilen ödemeler bakanlık tarafından yapılan başvurular değerlendirilerek her ay maddi destek olarak veriliyor. Işte başvuru koşulları ve aile Bakanlığı aracılığı ile bayramda alacağınız yardım ödemelerinin koşulları…

ELEKTİRİK FATURASI DESTEĞİ

Aile Bakanlığı tarafından elektrik tüketim desteği pandemi döneminde fatura öderken zorluk çeken aileler için sağlanıyor. Vatandaşların bu yardımdan yararlanmak için başvuru yapmaları gerekmiyor. Bakanlık tarafından verilen bu yardımı sosyal yardım alanlar alabiliyor.

Her ay yaşlılara destek veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile her ay 65 yaş üstü vatandaşlar 763 TL yaşlılık aylığı alabiliyor. Bu yardımdan 65 yaş üstü olup geliri 852 TL’den az olanlar da yararlanabilir. Bu aylık vatandaşlara her ay ödeniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMESİ

Evde bakıma ihtiyacı muhtaç olan kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için ailelerine ödeme yapılıyor. Memur ve memur emeklilerin maaş zammı oranında ödemeler Temmuz ayında zamlandı.

Evde bakım maaşı ödemeleri 21’in ikinci yarısında 1798 TL oldu. Başvuru işlemini gerekli evrakları tamamlayarak Yardım almak isteyenler yapabilirler.

EĞİTİM YARDIMI ÖDEMESİ

Şartlı eğitim yardımı olarak bilinen bakanlıktan verilen ilk 3294 sayılı yardım ödemeleri ilkokula giden erkek çocuklar için 35 kızlar için 40 , Liseye giden erkek için 50 kız çocuklar için 60 olarak yapılıyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin başvuru yapmaları gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku