Daha 2 yaşına yeni giren bebek düdüklü tencerede sıkışık kaldı!

Daha 2 yaşına yeni giren bebek düdüklü tencerede sıkışık kaldı!

0

Daha 2 yaşına yeni giren bebek düdüklü tencerede sıkışık kaldı!

Yeni yürümeye başlayan ve konuşmayı daha yeni yeni öğrenen özellikle çevresinin ve büyük bir merakla keşfetmeye çalışan bebeğin merakı başına dert açtı. Ağrı’da ikametgah eden 2 yaşındaki çocuk büyük bir merakla düdüklü tencereyi incelerken düdüklü tencerenin içinde oturmaya çalışması sonrasında düdüklü tencereye sıkıştı kaldı. Çocuğun ailesi ve komşuları düdüklü tencereden çıkmaya çalıştı fakat sıkışıp kalan çocuk aile ve çevrenin yardımı ile kurtarılamadı.

Ağrı’da şehir merkezinde yaşayan bir ailenin 2 yaşındaki erkek çocuğu mutfaktaki düdüklü tencere ile oynamaya başladı. Yaşının getirmiş olduğu merakla ve keşfetme duygusu ile düdüklü tencereyi incelerken düdüklü tencere ile uğraşması sonucunda tencerenin içine oturmaya çalışırken sıkışıp kaldı. Düdüklü tencerenin kilogramı büyük olduğu için düdüklü tencere beline kadar bebeği sıkıştırdı. Düdüklü tencerenin içinde sıkışıp kalan çocuk bir müddet sonra ağlamaya başladı. Çocuğun yanına giden ailesi düdüklü tencereden çıkarmaya çok uğraşsalar bile çözüm olmadı.

Çünkü düdüklü tencereye sıkışmıştı. Bu durum karşısında ne yapacağını şaşıran aile ilk önce 112 Acil ekibi aradı ve çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu belirledi. Daha sonrasında itfaiye ile birlikte gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından 5 dakika sonra çocuk düdüklü tencereden çıkarıldı. Olayın etkisinden ve sıkışıp kaldığı yerde ki hareketsizliği sebebiyle ayakları uyuşan çocuk bir müddet yürümekte güçlük çekti.

Ailesi çocuğun düdüklü tencereden çıktıktan sonra büyük bir mutluluk yaşarken sağlık ekiplerine de teşekkür ettiler. Bu yaştaki çocuklarımızın merak ve keşfetme
duygusuyla özellikle evdeki mutfak aletleri, mutfak gereçleri, balkon demirleri ile oynamaları sonucunda başlarına böyle durumlar gelebiliyor. Bu durumların yaşanmaması için öncelikle dikkatli olması gerekirken onları kısıtlamak uygun olmayacaktır. Neden oynamaması gerektiği sağlıklı bir iletişim ile anlatılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku