Benzin ve Motorine 2 TL İndirim Geliyor! Resmi Açıklama Yapıldı!

0

Benzin ve Motorine 2 TL indirim haberinin gelmesiyle birlikte vatandaşlar heyecanlandı. Küresel piyasalarda petrolün düşmesiyle birlikte yakıt fiyatlarında düşüş olacak.

Dün Türkiye saati ile akşam saatlerinde Brent petrolün şubat ayı vadeli işlemleri yaklaşık olarak yüzde 5 düşüş ile, varil başına 69 dolara kadar geriledi.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’den Gelen Benzin Arzı

Petrol adına gerçekleşen enflasyonu önlemek için Amerika Birleşik Devletleri ve Çin, rezerv arzı için karşılıklı olarak anlaşma imzaladı.

Benzin ve Motorin Fiyatlarına 2 TL Tutarında İndirim mi Geliyor?

Dolar kurunda görülen ani hareketlenemeden dolayı petrol fiyatlarında yaşanan düşüler, pompa fiyatlarına fazlasıyla yansımadı. Bunun neticesinde benzin ve motorin fiyatlarında yeni indirimler yaşanması an meselesi. Bir sonraki indirim açıklamasında fiyatların pompaya yansıması bekleniyor.

Benzin ve Motorine 2 TL indirim

Benzin ve Motorine 2 TL indirim

Yakıt fiyatlarını son zamanlarda oldukça yükselmesinden sonra vatandaşlar bu fiyatların nereye gideceğini merak ediyorlardı. Benzin ve Motorine 2 TL indirim haberinin gelmesiyle birlikte tüm ihtiyaçlara yansıması beklenen indirimin vatandaşları sevindirdiği görüldü. Yakın zaman içerisinde beklenen indirimin gelip gelmeyeceği net bir şekilde görülecek. Yetkili isimlerin yakın zaman içerisinde indirimin geleceğini belirtmeleri ve bu konuda kendilerinden emin bir takım açıklamalar yapmaları da oldukça önemli olarak değerlendiriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku