Beykoz Belediyesi rapor neticesinde 30 milyonluk zarar ettiği ortaya çıktı

0

Ankara’nın Çubuklu ilçesinde bulunan Beykoz Belediyesi bir inşaat projesinde yaklaşık olarak 30 milyon zarar ettiği ortaya çıktı. Belediyenin CHP Meclis üyesi olan Cemal Sataloğlu 2020 senesine ait olan denetim raporuna koyduğu şehir kapsamında ilçe belediyesine ait olan bir inşaat projesinde komunun zararını ortaya çıkardı. Cemal Sataoğlu’nun vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda söz konusu olan süreç şu şekilde gerçekleşti; 3.802 metrekarelik bir arsa için belediye, SAB İnşaat Yatırım firmasıyla 20 Mayıs 2010 tarihinde kat karşılığında bir sözleşmesi imzaladı. Tapu tahsis belgeleri olan vatandaşlar araziden çıkartıldı.

Araziye 2011’de ruhsat verildi. Vatandaşların ilçe belediyesine açtılar. İstanbul 3. İdaresi Mahkemesi açılan dava sonucunda inşaatın sözleşmesini iptal etti fakat inşaatın büyük bir bölümü tamamlanmıştı.

Beykoz Belediyesi

beykoz belediyesi

Daha sonra belediyenin arazi tapusu iptal edildi ve arazi maliye hazinesi adına tescil edildi. İlçe belediyesi araziyi yeniden 50 milyon liraya bedelle Hazine’den geri aldı. Bu defada inşaat şirketi ilçe belediyesine dava açtı. Bu esnada iptal edilen sözleşmede bulunan protokol gereği taşınmaz üstündeki binanın zemin katında yer alan toplam 5 bölüm inşaat şirketi adına tescil edildi. Bu olaylar sonrasında Cemal Sataoğlu yaptığı açıklamalarla belediyenin inşaat firmasından dolayı kamunun zarar gördüğü açıkladı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku